Uplynulá sobota a neděle nám přinesly zápasy mlaších žáků, starších žáků, žen i A-mužstva mužů.

Mladší žáci se utkali v sobotu s Děčínem, kde naše nemocemi oslabené žákovské mužstvo nestačilo na soupeře a hlavně díky druhé třetině prohrálo vysoko 15:2.

Starší žáci vstoupili do svého zápasu, i přes oslabený kádr, velice bojovně a jen střelecká impotence pomohla domácím uhrát v první třetině výsledek 0:0. Až v polovině zápasu se naším borcům podařilo prolomit střeleckou smůlu a v rozmezí 2 minut dvěma brankami přetavili herní převahu do gólového vyjádření. Pak už vývoj zápasu byl jen otázkou skóre. Konečný výsledek 2:7 po třetinách 0:0, 1:4 a 1:3.

V neděli jsme měli nejprve na programu 2.kolo ligy žen, ve kterém naše děvčata přivítala na domácím ledě Indiánky z Plzně. Úvodní rozcvičování a nástup obou mužstev kdy se proti třem kompletním lajnám vzrostlých Indiánek na ledě představili naše tradiční dvě lajny (první s věkovým průměrem 23 let a druhá s věkovým průměrem 13,8 roku) ani zdaleka nenasvědčoval tomu co se pak na ledě odehrávalo.

Naše playerky vstoupily do zápasu velice aktivně a první lajna hned při prvním střídání strhla vedení na roudnickou stranu, když skórovala netradičně Bláhová po přihrávce Černé. Zápas probíhal za mírné převahy aktivnějších domácích hráček. Hostům se však v 11. minutě při jednom protiútoku padařilo vyrovnat.

Druhá třetina probíhala podobně jako první. V 35. minutě po přihrávce Černé skórovala Dáda Pejšová a o 3,5 minuty později ještě stejná hráčka dokonce zvýšila na nadějných 3:1.

Start do 3. třetiny se vydařil lépe hostujícímu celku, když 2 sekundy před koncem oslabení domácího týmu využili přesilovku a snížili na rozdíl jediné branky zásluhou Ciňkové (Vonková). Osum minut před koncem zápasu domácí kapitánka Černá kontrovala nádherným sólíčkem přes celé kluziště zakončené vyškolením hostující brankářky. Vše se zdálo být na dobré cestě k zisku prvních bodů v soutěži. Bohužel, ani v tomto utkání nám nebylo přáno. Hosté nejprve opět snížili když si do té doby spolehlivě chytající domácí gólmanka poněkud nešťastně srazila střelu Dvořákové do vlastní branky. Bohužel o 30 sekund později nedůsledná hra domácí obrany umožnila opět Dvořákové volně objed branku a zasunout kotouč před nekoncenrovanou brankářkou domácích. a bylo vyrovnáno. Bohužel kalich hořkosti nebyl zcela dopit. Lehce zaskočené a zřejmě již i notně unavené domácí hráčky nebyly schopné včas zareagovat na hru náhle oživlých hostujících Indiánek, a v následujících 4 minutách ještě 2x inkasovali. Takže přez kladné hodnocení úrovně a tempa zápasu všemi přihlížejícími, jsme ani ve třetím vystoupení v Lize žen skupiny A1 na body nedosáhly.

Víkendový čtyřboj zakončili naši muži svým, v pořadí již druhým, vystoupením v přeboru Prahy, tentokrát proti týmu Bohemians Praha. Zápas byl od samého začátku vyrovnaný a z pohledu diváka zajímavý. Šťastnější domácí se ujali vedení v 15. minutě po exkluzivní kombinaci po ose Sailer, Martinec a tečí zakončoval Pokorný. Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, když po úspěšně ubráněném oslabení ve 23.minutě zvyšoval na 2:0 Tintěra po samostatné akci. Bohužel hosté ani zdaleka nesložili zbraně. Již ve 26. minutě snížili. Pak přišla osudná 31. minuta kdy hosté slepenými dvěma góly v rozmezí pouhých 15 sekund otočili nejen průběh utkání, ale zcela změnili obraz do té doby celkem vyrovnaného utkání. Domácí vršili chybu na chybu a jen díky tradičně skvělému výkonu domácího gólmana Kolaříka svoji herní převahu hosté přeměnili na jedinou branku. Konečný stav zápasu 2:4 (1:0, 1:3 a 0:1).

Branky: 15. Pokorný(Martinec,Sailer), 23. Tintěra

Sestava: Kolařík -Kopecký, Vacek, Martinec, Richter, Pokorný, Sailer, Hubálek, Beránek, Landsdorf, Kuchař, Purma, Tintěra a Pavlata