Hokejový víkend HC Roudnice přinesl hned několik zápasů

3. třída v nejprve v pátek přivítala na domácím ledě v přípravném zápase kolegy z Kralup. Zápas po vyrovnané první třetině (3:3) dostal nečekaně spád po smršti branek ve třetině druhé, bohužel většina v síti domácích (2:7), aby gradoval ve třetí třetině kdy se nadšeně hrajícím domácím nepodařilo dohnat brankové manko a přihlížející diváci jen želeli, že se nehraje ještě jedna třetina (3:0). Celkově tedy 8:10.

Sestava domácích: Potluka, Potluková – Soušek, Adelt, Fengl – Prošek, Jelínek, Tumpach – Balcar, Musilová, Medřický – Demčík, Nenadál, Jirásek

V neděli si pak naši třeťáci zajeli zahrát přátelsky na Kobru, kde prohráli 17:10. (7:1, 5:5, 5:4). Z průběhu třetin je jasně patrná nesoustředěnost v první třetině. Věříme, že každý zápas (i prohraný) je lepší než 10 tréninků a že si naši mladí hokejisté odvezli z Kobry cenné zkušenosti, které příště náležitě zúročí.

Ženy v sobotu nastupily v Beruně proti domácím medvědicím. Nálada v kabině po smolné porážce doma od Indiánek a hlavně, když se na srazu před odjezdem zjistilo, že kromě nemocné Bláhové je nedostupná i brankářka. Naštěstí se podařilo kontaktovat druhou gólmanku, která slíbila, že přijede za námi do Berouna, ale fakt, že dva roky nestála při zápase v bráně na již tak pochmurné náladě nikomu nepřidal.Nástup do zápasu plně odpovídal náladě. Při rozcvičování bylo ticho jako v hrobě. Děvčata vstoupila do zápasu sice bojovně, ale nasazení silně pokulhávalo za zápasem s Plzní. Děvčata postupně roztávala a když se jim podařilo ustát dokonce minutové oslabení 3 na 5 fanoušci začínali věřit ve zlepšení. Bohužel se ukázalo, že nás oslabení stálo více sil a v 11. minutě jsme poprvé inkasovali. Největší problémy nám dělalo zachytávání protiútoků po strátě kotouče v útočném pásmu a svou daˇsi vybrala i zápasová nerozchytanost naší gólmanky. Do konce třetiny jsme inkasovali ještě 4 krát. Co se dělo v kabině o přestávku nikdo neví, ale do druhé třetiny jsme nastoupily s podstatně větší chutí. Zlepšený výkon korunovala Dáda Pejšová ve 4. minutě, která po samostatné akci prostřelila domácí gólmanku. Tato hráčka zlobila domácí po celý zápas svými bleskovými výpady. V patnácté minutě ještě zazlobily domácí, když po prohození hostující obrany skŕovala Topolská. Skóre zápasu uzavřela ve 38. minutě Cornová brankou, která zřejmě ani nebyla, protože ji rozhodčí uznali až po přerušení hry (je vidět, že ani tři rozhodčí nestačí na „kalup“ ženského hokeje). Poslední třetina byla nejvyrovnanější a skončila smírně 0:0.

Sestava Roudnice: Soukupová – Černá, Pejšová – Kolářová, Bergerová – Horáková, Bednářová, Richtrová – Simiková, Feixová, Beznosková

Branky : 24. Pejšová

Sobotní zápasy uzavřeli muži v Praze na Hvězdě. Zápas po třetinách 3:1, 2:0 a 5:1 skončil nepříjemným debaklem 10:2.

Sestava: Kolařík – Vacek, Martinec – Kopecký, Richter – Tintěra, Pokorný, Kuchař -Beránek, Hubálek, Pavlata – Purma, Novák, Dobiáš

Branky: 7.Pavlata (Kuchař), 52. Pokorný

Průběh: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 10:2

Žáci hráli doma tentokrát netradičně v neděli. Nejprve v 9:30 nastoupili mladší žáciproti vrstevníkům z Bíliny. Ačkoli ha mladších má ještě daleko k uspokojení výsledky ukazují zlepšující se trend. 4:13 sice není příliš lichotivé, ale proti 1:19 v prvním zápase je rozhodně podstatně lepší. Doufejme, že naši mladší žáci nepoleví a naváží již tuto sobotu v Mostě.

Starší žáci zahájili svůj zápas proti Bílině v 11:30 a začali dobře. Hled v první minutě otevřel skóre Čichovský (Schonfeld). Hosté nejprve kontrovali v 5. minutě Tůmou a v 10. minutě se ujali vedení Žítkem. Domácím se podařilo vyrovnat v 16. minutě Pšeničkou asistoval Neudecker. Do druhé třetiny jsme lépe vstopili my když si své role prohodily Neudecker a Pšenička. Vše se zdálo být na dobré cestě. Domácí vedení ukolébalo a především naši útočníci zcela rezignovali na svoje obranné úkoly. Bílínští přidali na obrátkách vytvářely v naší obranné třetině takov tlak, že jsme se z něho dostávali jen za cenu vyhazování puků na zakázané uvolnění. Svoji zvýšenou aktivitu nejprve v 35. minutě přetavili ve vyrovnávací gól a posléze ve 40. minutě dvěma slepenými góly odskočili domácím na dvě branky. Ve třetí třetině zatroubil do útoku domácí Neudecker, když ve třetí minutě vrátil domácí do zápasu po samostatné akci. Bohužel domácí upadli do podobné herní letargie a hosté Pavlíčkem (Beneš) opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Téměř vzápětí se domácí ještě jednou vzchopili, když Pšenička (Čichovský, Neudecker) snížil na rozdíl jediné branky. Bohužel poslední slovo měli opět hosté, když domácí neubránili Tůmu (Pavlíček).