Víkend začel ve středu

Dorost

Naši dorostenci již ve středu zajížděli ke svému dalšímu utkání v Krajské lize dorostu Libereckého kraje do Jablonce nad Nisou. Místní favorizovaný tým celé soutěže totiž jasně porazil našeho minulého soupeře z Lomnice přesvědčivě 7:3 a tak se celkem logicky očekával výsledek někde na úrovni 30 branek v naší síti. Ale hokej je hra rychlá a často i překvapivá. Naši sice po více než hodinové cestě autobusem nezačali buhví jak, ale v průběhu utkání se stali domácím zdatným soupeřem.

Jablonec : Roudnice 9:4 (5:0,2:2,2:2)

Mladší žáci

Sobotní duely tradičně zahájili mladší žáci. Na domácím ledě přivítali vedoucí tým soutěže z Loun.  Hostující tým působil velice vyhraně a hlavně sehraně. Svoji drtivou převahu korunoval celkem 23 góly v brance domácích.

HCR : HC Slovan Louny 0:23 (0:8, 0:6, 0:9)

Starší žáci

Starší žáci v 11:30 zahájily své utkání o poznání lépe, když již ve 4. minutě prostřelila dělovkou od modré  Gábča Horáková. Hosté ve 13. minutě vyrovnali, ale domácí měli v této části utkání více ze hry. Přes to se šlo do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Druhou třetinu zahájili lépe opět domácí a Kuba Neudeker (Čichovský) strhl vedení na naši stranu hned v první minutě. Hosté o dvě a půl minuty později opět srovnali. Domácí opět odskočili zásluhou Čichovského (Pšenička, Nedeker). Hosté po minutě Srovnali a po dalších 7 s šli do vedení.  V 35. minutě dokonce odskočili na dvě branky. Ve 36. minutě se podařilo domácímu Schonfeldovi snížit na 4:5. Za zmínku stojí 5 odjezdů Kuby Neudekera, kterému jen veliká dávka smůly zabránila skórovat. Před třetí třetinou byl minimální rozdíl ve prospěch hostí a tak se vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání čekal urputný boj. Hosté však vstoupily do posldní třetiny bleskově dvěma slepenými góly naprosto zdemoralizovali domácí a zápas zcela přešel do režie hostí, kteří průběžně rozdíl ve skóre navyšovali. Za zmínku stojí jen protiútok Neudekera (Pšenička), kdy střelou ještě pře útočnou modrou nachytal na švestkách hostujícího gólmana.

HCR : HC Slovan Louny 5:12 (1:1, 3:4, 1:7).

Muži

V sobotu odpoledne zajížděli muži do Lomnice nad Popelkou. Začali tradičně svižně a po zásluze se již ve 2. minutě ujali vedení zásluhou Tintěry (Pavlata). Domácí ve 3. minutě vyrovnali, ale až do 14. minuty hosté udržovali vyrovnaný stav. Třetí branku přidali domácí až 30 s před koncem 1. třetiny. Hra i skóre ve druhé třetině byla vyrovnaná a soupeři se rozešli smírně 2:2. Do třetí třetiny vlétli domácí jako uragán. Třemi brankami odskočili hostům na rozdíl 5 branek a skóre průběžně navyšovali.

Branky Roudnice: 2. Tintěra (Pavlata), 34. Nenadál (Pokorný, Purma), 39. Nenadál (Purma), 49. Pokorný (Purma)

Ženy

V nedělním utkání přivítali na ženy své protějšky z Pardubic. Pod dojmem 2 bodů z posledního utkání doma s Litvínovem byla na hráčkách patrná vůle v tomto zápase navázat. Asi i pod vlivem páteční vydařené oslavy trenérových 35. narozenin se vrhly do zápasu jako lvice. Bojovali o každý puk a centimetr ledu, obětavě bránili a skákali do střel. V 10. minutě nasazení korunovala kapitánka individuelní akcí a poslala nás do vedení.Zápas nadále probíhal ve znamení urputného i když ne příliš pohledného boje. Mírnou převahu domácích se nedařilo proměnit ve skóre a tak první třetina skončila 1:0. Když v 31. minutě domácí kapitánka po přihrávce Kolářové opět zaúřadovala, zdálo se být vše na dobré cestě. Prapor odporu hostujících hráček zvedla na začátku 34. minuty Pavlína Vlková. Následující fázi utkání lze bez váhání nazvat krásným českým „Holomajzna“.  Hra se přelévala z jedné strany na druhou a dlužno poznamenat, že domácím hráčkám docháze půda pod nohama. Hostující tým vyrovnal skóre ve 37. minutě. Když ve 49. minutě domácí jen těsně nedokázaly ubránit oslabení začalo to s nimy jít z kopce. Síly postupně docházely a ve snaze vyrovnat jsme byly nuceny otevřít hru což byla voda na mlýn bleskovým protiútokům hostujících Pardubanek. Oproti předcházejícímu duelu jsme působily podstatně sebevědoměji a dokonce jsme byly více jak polovinu utkání blíže k vítězství. Tak snad příště.

HCR : HC Tesla Pardubice 2:5 (1:0, 2:2, 0:3)

Branky domácích: 10. Černá, 31. Černá (Kolářová)