Zápasy uplynulého víkendu aneb světlo na konci tunelu ?

Mladší žáci

Víkendové zápasy zahájili mladší žáci utkáním s HC Ústí n.L. B. Do zápasu jsme vstupili aktivněji a již ve 2. minutě otevřel skóre utkání Lukáš Kunt (Horáková). Soupeř vyrovnal v 6. minutě. Ve 13. minutě se soupeř ujal vedení, které v 19. minutě zvýšil na nepříjemných 1:3. Proti byla Gabča Horáková, která vrátila domácí do zápasu brankou do šatny ve 20.minutě. Po přestávce hosté zabrali a opět odskočili na rozdíl dvou branek. Prapor odporu zvedl Honza Vostiňák a v zápětí ve 26. minutě opět snížil na rozdíl jediné branky. Hosté kontrovali ve 27.minutě. Na to odpověděl dnes naprosto v pohodě hrající Vostiňák (as. bojovník Marcin). Přestřelka pokračovala. Nejprve opět hosté zvýšili na rozdíl 2 branek ve 32. minutě, aby v téže minutě kontroval donácí Vostiňák. Ve 37. minutě osvědčená dvojice Marcin – Vostiňák vyrovnala na 6:6. Závěrečná třetina přinesla přihlížejícím hlavně souboj vůlí. Nejprve se domácí (kdo jiný než Vostiňák) ve 47. minutě ujali vedení. Do konce utkání zbývale pouze 7 a půl minuty, když hostující hráči využili zaváhání domácích a vyrovnali na 7:7. Konec nadějí domácích na první vítězství v letošní sezóně znamenala branka v 56. minutě utkání. Domácí se ještě snažili o vyrovnání, bohužel štěstí dnes nbylo na jejich straně.

Roudnice : Ústí B 7:8 (2:3,4:3,1:2)

Branky domácích:  2. Kunt (Horáková), 20. Horáková, 26. Vostiňák, 27. Vostiňák (Marcin), 32. Vostiňák, 37. Vostiňák (Marcin), 47. Vostiňák

Dorost

Mladí dorostenci přivítali ve druhém kole krajské ligy dorostu své protějšky z Lomnice nad Popelkou. Již při rozbruslení bylo patrné, že hráči z Lomnice do této soutěže zabloudili nejméně z Ligy dorostu. Urostlí, nabruslení, radost pohledět. Průběh zápasu naprosto odpovídal úvodnímu obrazu. Za zmínku stojí snad jen 3 body Járy Panochy a hra zástupkyň něžného pohlaví, které hrály spolu v jedné lajně. Jejich minizápas byl téměř remíza oproti celkovému 4:18.

HC Roudnice : HC Lomnice 4:18 (1:8, 1:5, 2:5)

Branky domácích : 20. Bacílek (Panocha), 35. Panocha (Černá), 50. Malík (Panocha), 56. Černá (Kolářová)

Muži

Muži zajížděli ke svému utkání na pražskou Nikolajku proti HC Slavoj Zbraslav. Zápas zahájili velice aktivně a svou hru zaslouženě korunovali vedoucí brankou na konci 12. minuty (střílel Kuchař, asistence Pokorný a Nenadál). Zaslouženě jsme vyhráli i celou první třetinu. Druhou třetinu zahájili lépe domácí a ve 25. minutě vyrovnali. Hosté zbraně nesložili a o půl druhé minuty později se opět ujali vedení brankou Pavlaty (Tintěra). Domácí srovnali ve 32.minutě. Hosté svojí bojovností dokázali ještě jednou zvrátit vedení na svoji stranu, když ve 38. minutě skóroval nadějný junior Martin Kuchař (Hubálek). Ve třetí třetině nejprve domácí ve 43. minutě vyrovnali. Aby v osudné čtyřminutovce hosty zatloukli do ledu čtyřmi slepenými góly.

HC Slavoj Zbraslav : HC Roudnice 7:3 (0:1, 2:2, 5:0)

Branky Roudnice: 12. Kuchař (Pokorný, Hubálek), 26. Pavlata (Tintěra), 38. Kuchař (Hubálek).

2. třída

Svoji soutěž v minihokeji zahájila též druhá třída. A protože v daném ročníku máme pouze jediného hráče museli nastoupit mladší hráči z přípravky. Přestože s hokejem teprve začínají ukázali svá bojovná srdíčka již tím, že do zápasu šly bez bázně a hany. Do zápasú vždy šli bojovně a na ledě vydali ze sebe úplně vše a mohou tak směle být vzorem i svým starším kolegům. Pochvalu si zaslouží určitě všichni.

HCR x Litoměřice 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)

Litoměřice x Bílina 16:8

HCR x HC Bílina 11:5 (2:2, 5:1, 4:2)

Sestava: Jakub Adelt, Markéta Čepková, Natálka Kušinová, Matěj Malý, Vojta Malý, Matěj Matička, Tomáš Rybář

V roli vedoucí mužstva zaskočila paní Olga Jelínková, která jistě svoji nezdolnou energií přispěla ke zdárnému průběhu turnaje.

Ženy

V neděli v již tradičním čase 16:00 nastoupily představitelky krásnější poloviny našeho klubu ke svému mistrovskému zápasu. Na domácí půdě přivítaly soupeřky z Litvínova. Zápas začal v ostrém tempu, ale zřejmě přemotivovanost některých hráček nás hned ve druhé minutě poslala do oslabení 4 na 5 a po chvíli dokonce 3:5. Oslabení jsme celkem v pohodě ustály, ale v 6. minutě jsme opět šly do 4. V tomto oslabení přišla velká chvíle Zuzany Bednářové, která vystihla přihrávku soupeřek a doslova přesprintovala hostující obranu a až těsně před zakončením ji zastavila pomocí hokejky hostující Kunstová. Rozhodčí nařídili trestné střílení. Zuzka nezaváhala a chladnokrevně backhandovým blafákem překonala Tydlitátovou v brance hostí. Hosté vyrovnali ve 13. minutě. Bohužel další oslabení se nám již tolik nevydařilo a 12s před jeho skončením se hosté ujali vedení. Přestože jsme byly opticky mírně lepší a rozhodně nabruslenější neustálá hra v oslabení nás připravovala o síly i příležitosti ke skórování. Před odchodem do šatny nás uklidnila vyrovnávacím gólem naše motorová myš Dáda Pejšová, když po přihrávkách Kolářové a Černé ujela hostující obraně a nechytatelně zavěsila pod horní tyč brankářky Tydlitátové. Prostřední část hry byla ve znamení boje o každý kotouč a hitparády zmarněných příležitostí ke skórování. Šťastnější hosté při jednom z mála nebezpečných protiútoků zvrátili vedení na svoji stranu na začátku 35. minuty. Domácí odpověděli bleskově a o 11. vteřin bylo srovnáno zásluhou Gabči Horákové, která pohotově zasunula puk po střele Dády Pejšové. Třetí třetina začala naším oslabením a jejím průběhu jsme přidali ještě další dvě. I přes to jsme si dokázali vypracovat několik brankových příležitostí bohužel bez efektu. Zápas skončil nerozhodně 3:3 a podle pravidel pro Ligu ženského hokeje následovaly samostatné nájezdy. Nejprve domácí hráčce Dádě Pejšové nešťastně sklouzl puk z čepele a nezakončila. Následně hostující hráčka bezpečně zakončila. Naše kapitánka jako vždy tým podržela a proměnila svůj nájezd. Hostující hráčka se nedostala k zakončení. Tak měla rozhodnout poslední série. Na tu se na straně domácích rozhodně nestála fronta, ale trenéři ukázali na Anežku Kolářovou. Poslední pokyn trenéra Pejši a Anežka se vydala na zatím svůj nejdůležitější nájezd v životě. A nezklamala. Střelou do protipohybu brankářky poslala domácí do vedení. Drama však neskončilo. Domácí brankářka napjala nervy fanoušků na samý okraj, když před nájedzdem soupeřky nechala obě ruce na horní tyči branky a jen pomalu se stavěla do brankářského postoje. Hostující útočnice střílí ze vzdálenosti asi 1 metru lapačka gólmanky vylétá proti kotouči a máme první dva body v soutěži a nutno podotknou, že dnes zasloužené. Následujíc radost domácích však přivodila golmance úraz kolena. Doufejme, že bude mimo jen krátce.