Zpravodajský servis 10—12.10.2014

Uplynulý víkend přinesl hned několik mistrovských utkání včetně dvou premiér.

Liga žen. Již v pátek se utkala naše děvčata (mistrovsky podruhé, celkově již potřetí) s týmem HC Kladno 2001 v předehrávce 4. kola. Oproti předchozímu utkání jsme začali o poznání pasivněji. Úvodních 5 minut se hrálo víceméně na naší polovině kluziště, i když je třeba podotknout, že jsme soupeřky nepustili do vážnější šance. Postupně jsme hru vyrovnávali. Vrcholem byl začátek 11. minuty kdy Dáda Pejšová po nahrávce Terezy Bláhové přesprintovala hostující obranu a nekompromisně prostřelila brankářku Nenadálovou. Bohužel radost z vedení nám dlouho nevydržela a po 26. vteřinách ji schladila vynikající Vopravilová. Další průběh třetiny se odvíjel ve znamení mírné převahy hostujícího týmu a zejména doslova tragické koncovky domácích. Do druhé třetiny jsme nastoupili podstatně aktivněji. Bohužel ani sebevětší tlak, který jsme dokázali v úvodu třetiny vyvinout se nám nepodařilo zúročit v podobě gólového vyjádření. A podle hesla nedáš dostaneš to byly hostující hráčky, které se bleskovou kombinací Vopravilová, Jančová a zakončenou kapitánkou Pavelcovou ujali vedení v zápase. V polovině utkání udeřila tato lajna ještě jednou tentokrát zakončovala Szelongová. Tedy paradoxně ačkoli jsme ve druhé třetině hráli lépe, prohráli jsme ji 0:2. V 7. minutě třetí třetiny zvedla náš prapor ještě kapitánka Ivča Černá. A již tradičním precizně uháčkovaným sólem, při kterém z hostujících hráček udělala trpně přihlížející divačky, vrátila domácí do zápasu. Vrátila, ale opět jen na chvilku po 35. vteřinách hostující jasně ukázali, kdo drží otěže utkání ve svých rukou a opět odskočily na dvoubrankový rozdíl. Když v 56. minutě zasunula do naší sítě nešťastně odražený kotouč ex-roudnická hráčka Procházková, byl osud utkání zpečetěn. Domácí se sice snažili zvrátit vývoj utkání, ale slabá koncovka a i trochu to štěstíčka nám nedopřály ani gól. Naopak dvě minuty před koncem ještě zaúřadovala kladenská blue line a tentokrát Vopravilová uzavřela skóre utkání na 2:6.

HCR – HC Kladno 2001 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Sestavy:

HCR: Bartušková – Bergerová, Kolářová – Černá, Pejšová – Bláhová, Beznosková, Simiková – Horáková, Mertová, Bednářová, Richtrová

HC Kladno: Nenadálová – Salicharová, Jančová, Vopravilová, Knotková, Szelongová, Berendregt, Procházková, Benešová, Pašková, Garažiová, Nováková, Pavelcová, Spilková

V sobotu zajížděli žáci do Mostu. Zde nejprve mladší žáci podlehli 13:3 a hned na to navázali starší žáci a svým výkonem, ani zdaleka se blížícím hokeji, se zřejmě snažili napodobit mladší spoluhráče a zaslouženě prohráli vysoko 11:4.

Na domácím ledě si svoji letošní soutěžní premiéru odbili i naši žáci 3. třídy. Hostili vrstevníky z Litoměřic, Chomutova a Litvínova. V prvním duelu v okresním derby nastoupili proti tradičním rivalům z Litoměřic. Výsledek 3:20 sice nevypadá na první pohled příliš dobře, ale ve světle ostatních výsledků to již vypadá jinak (Ltm x Litvínov 31:6, Ltm x Chomutov 20:6). Smutek museli naše naděje rychle zahnat do kouta a duel s Chomutovem byl podstatně vyrovnanější skočil sice porážkou 6:9, ale byly jsme Chomutovu více než rovnocenným soupeřem.  Chuť jsme si  zpravili v utkání s Litvínovem, který jsme tentokrát porazili 11:6.

Sestava HCR: Korous – Fengl, Soušek, Adelt – Jelínek, Tumpach, Balcar – Musilová, Nenadál, Demčík

Od 14:15 se na domácím ledě po roční pauze a v letošní premiéře představil tým dorostu. Tým je složen převážně z hráčů HCR. Dorostenci uvítali na svém ledě soupeře z Frýdlantu.  Naše borce doplnily i perspektivní hráčky z týmu žen.  Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě Malík asistence Černá. Hosté vyrovnali v 10. minutě Šímou (Balabán). Vzápětí šli domácí do vedení brankou Bláhové (Kolářová). Hosté odpověděly na konci 15. minuty opět Šímou (Kodeš, Balabán) a dovedení se dostali v 18.minutě Kožarikem. Druhá třetina byla ve znamení urputného boje o první body v krajské lize dorostu. Šťastnější hosté v 59. minutě upevnili náskok opět Kožarikem (Novák).

HCR – HC Frýdlant 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)

Branky domácí: 2. Malík (Černá), 10. Bláhová (Kolářová)

Sestava: Novotný – Černá, Panocha, Kolářová, Satran J., Bláhová, Bačkády, Vejl, Vacek, Fiala, Malík, Bacílek

Muži

V 17:00 se na domácím ledě představili v souboji s Olypikem Praha i naši muži.

HCR – HC Olympik Praha 7:3 (3:0, 2:0, 2:3)

Branky domácích: 12. Kapoun (Kuchař), 13. Purma (Drábek), 18. Pokorný (Hubálek), 36. Hubálek (Kopecký), 40. Kapoun (Pavlata), 56. Hubálek (Pokorný), 58. Purma (Pavlata)