3.třída

V úterý 28.10. 2014 si zajela 3. třída na turnaj v Lounech, kde kromě utkání s domácími vrstevníky sehrála ještě zápasy s Děčínem, Mostem. Domů se vraceli šťastní z jednoho vítězství, ale myšlenky už patřily sobotním listopadovým zápasům v Drážďanech.

HC Roudnice x HC Děčín

(2:5) (2:5) (5:3) 9:13

HC Roudnice J x HC Most

(3:0) (4:2) (2:3) 9:5

HC Roudnice x HC Louny A

(2:2) (1:6) (1:7) 4:15

Sestava: Korous – Jelínek, Soušek, Adelt – Tumpach, Balcar, Prošek – Musilová, Demčík, Medřický

V sobotu 1.11. 2014 sehráli  svůj první zahraniční mistrák v Drážďanech.

HC Roudnice x Drážďany

Po prvních odehraných minutách, kdy naši hráči překonávali rozdíl ve velikosti hrací plochy, se hra na poměrně dlouhou dobu zastavila. Po odstranění technických závad a narůstající nervozitě co bude … se pokračovalo v 1. třetině. (2:6) Ve druhé třetině se naši adaptovali a za podpory rodičů a krásy mateřského jazyka ¨Děti naše, hrrrrr na ně … !¨ dopadla tato třetina podstatně lépe (3:2).

Do 3. třetiny doslova vlítli a ani dosavadní stav 5:8 je neodradil od vysněného cíle … Po ukázkové třetině (6:0) to bylo ¨doma¨. 11:8 a před námi ještě dva náročné zápasy …

HC Roudnice x HC Most

První třetina vypadala dobře (5:2). Druhá třetina jakoby nám dávala naději (2:1). Ovšem zvrat ve třetí třetině, kdy mostečtí  navázali na branku z předchozí třetiny a  následující dvě v jedné minutě, nás  překvapil. Bylo to tak opovážlivé, přát si dvě výhry v jednom dni? Neskutečná bojovnost na obou stranách. Jednou my, jednou oni. (2:4) MY 9:7

HC Roudnice x HC Litvínov B

(1:2) (2:2) Ve třetí třetině protihráči poměrně dost odskočili na 3:6 a čas se krátil L. Snad sen a štěstí jim dodalo sílu a možnost vyrovnat na 6:6. Dravost  v posledních minutách  se nedá popsat (6:4) 9:8 😎

Sestava: Korous – Jelínek, Soušek, Adelt – Fengl, Balcar, Prošek – Tumpach, Demčík, Medřický

Gratulace vedení klubu ke vzorné reprezentaci a nasazení všem dětem i rodičům.

Mladší žáci

V sobotu 1.11.2014 zajížděli mladší žáci na mistrák do tradiční bašty českého hokeje Kladna. Všichni se jistě těšili mimo jiné i na prohlídku hlavního stadionu, který v létě prošel náročnou rekonstrukcí. Nemocemi oslabený tým neměl proti domácím šanci, ale porážka 20:1 příliš neodpovídá silám obou týmů. Zdá se, že největším problémem našich mladších žáků je udržet plnou koncentraci po celou dobu utkání.

hcr louny 2

Starší žáci

Starší žáci decimováni zraněními, nemocemi a dušičkovými svátky zahájili své odpolední utkání ve velice vlažném tempu. Nutno poznamenat, že domácí na tom nebyli lépe. Domácí se ujali vedení na začátku 15. minuty. My jsme vyrovnali ještě v téže minutě Neudekrem (Vejlupek) a brankou do šatny 8 sekund před koncem třetiny jsme se ujali vedení. Když Kuba Neudekr (Čichovský) zvýšil naše vedení na rozdíl 2 branek, zdálo se, že utkání vedené v poklidném tempíčku pozdního podzimu dovedeme do vítězného cíle. Ti z našich, kteří alespoň lechce simulovali bruslení, přestali bruslit úplně a domácí se chopili nabídnuté příležitosti. Nejprve v 8. minutě snížili a když ani toto varování hostující nevyburcovalo z letargie po necelých dvou minutách vyrovnali na 3:3. Když ve 37. minutě šli do vedení nikdo z přihlížejících se ani nedivil. Skóre utkání jsme vyrovnali díky šťastnému gólu Čichovského (Vejlupek, Neudeker). Úvod 3. třetiny patřil opět domácím, když ve se 2. minutě ujali opět vedení. Hosté sice nerezignovali a snažili se rozhýbat hokejový stroj, ale domácí i za cenu tvrdší hry odolávali. V 51. minutě domácí dokonce zvýšili na rozdíl dvou branek. O 6.minut později snížil opět Neudeker (Čichovský). Z celého utkání lze vyzdvihnout zejména výkon Járy Malečka v brance, který ač ne zcela fit po bolestivém zranění ruky hájil svoji svatyni naprosto skvěle a brankovou úspěšnost Kuby Neudekera (čistý hattrick, 4 branky a jedna asistence).

Muži

V sobotu večer přivítali na domácím ledě naši muži své soupeře z Kobry Praha. Zápas nezačali nejlépe a už v ve 21 sekundě utkání prohrávali 0:1. V 8. minutě vyrovnával Kuchař (Purma). Hosté šli opět do vedení ve 12. minutě.  Brankou do šatny vyrovnával 19 vteřin před koncem třetiny Beránek. Úvod druhé třetiny se vydařil lépe hostům, kteří otevřeli a zároveň uzavřeli skóre třetiny v 6. minutě. Do třetí třetiny jsme vstoupili aktivněji my a tuto aktivitu korunoval vyrovnávací brankou Pokorný (Kuchař) v 5 minutě. Na ledě se rozhořela bitva o každý kotouč a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Své další velké utkání odehrál i domácí gólman Kolařík, který svými zákroky přiváděl hostující útočníky k šílenství. šťastnější domácí strhli vedení na svoji stranu v 52. minutě zásluhou Beránka (Pavlata). Žádný z týmů nehodlal soupeři dopřát bodový zisk a tak oba tými dřeli až na samou hranici svých sil. Zápas zdramatizovali domácí, když nejprve na konci 56. minuty šel na trstnou lavici na 2. minuty Pavlata za sekání a vzápětí Pokorný za napadení. 3 na 5 minutu dvacet to vypadalo hodně zle, ale domácí zabojovali a vynutili si i oslabení soupeře a zbytek oslabení soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Podařilo se jim i nadále udržet otěže utkání ve svých rukou a tak zslouženě podruhé v soutěži bodovali.

HCR : HC Kobra Praha 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Branky domácích: 8. Kuchař (Purma), 20. Beránek, 45. Pokorný (Kuchař), 52. Beránek (Pavlata).

Ženy

Celkem 3 zraněné a 3 chřipkou skolené hráčky naprosto zdecimovaly náš tým žen a tak jsme požádali soupeře o odložení utkání v Plzni. Utkání se odehraje 4.1.2015 čas bude upřesněn.