Hokejistkám Roudnice se podařilo i přes velmi oslabenou sestavu vybojovat pod Ještědem alespoň bod za prohru 3:4 po nájezdech.

Od úvodu se hrál vyrovnaný hokej s velkým nasazením z obou stran. V páté minutě poslala Kawková po samostatném úniku Liberec do vedení. Roudnici se podařilo zápas otočit mezi 17. a 18. minutou se trefily Černá s Bláhovou.

Tygřice vyrovnaly v čase 30:19 zásluhou Svatošové. O minutu později se hostujícím hráčkám podařilo odpovědět, po přihrávkách od Beránkové s Bláhovou prostřelila Pecháčkovou nechytatelnou ranou k tyči Feixová.

V úvodu poslední části měl Liberec výhodu dvojnásobné přesilovky, ale ani jednu ze svých šancí nedokázal využít. Domácí celek vyrovnal až ve 49. minutě po gólu Kawkové, která celý zápas velmi zaměstnávala hostující obranu. Roudnice měla velkou šanci na obrat v 50. minutě po vyloučení Šulcové na pět minut plus do konce zápasu za plivnutí na protihráčku. I přes několik vyložených šancí se hostujícím hráčkám nepodařilo Pecháčkovou překonat.

V samostatných nájezdech se více dařilo Liberci, ten rozhodující dala Bundová. „Už jsme si zvykli, že zápasy s Libercem nejsou tak jednoduché a jednoznačné jak dřív. Liberecké holky se hodně zlepšily a body se s nima získávají dost těžko. A hned ráno před autobusem přibyly našemu realizačnímu týmu další starosti.. Dorazilo pouze torzo týmu, pouze 11 hráček a ani jedna gólmanka. O to víc si vážím získaného bodu, který holky doslova vybojovaly a to i proti značné nepřízni rozhodčích. Nikdy si na rozhodčí nestěžuji, ale dnes udělám vyjímku. Pánové tolerovali místy až záludné zákroky domácích a nás vylučovali téměř za každý kontakt s protihráčkou. Ukázkou férovosti domácích je pro ženský hokej nevídaný jev, kdy během hry naplive domácí Martina Šulcová naší nejmladší hráčce Deboře Bartošové (13 let poz. redakce) do obličeje. Závěrem bych chtěl poděkovat Barboře Bartuškové, že se nebála jako hráčka postavit do branky,“ dodal k utkání trenér Roudnice Tomáš Dudek.

HC Bílí Tygři Liberec – HC Roudnice nad Labem 4:3 po s.n.
(1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)