Domácím hráčkám se nepodařilo naplnit roli favoritek a podlehly Liberci po nájezdech 3:4.

Úvod zápasu vyšel lépe Roudnici. V osmé minutě vyslala Černá přesným pasem do úniku Beránkovou a ta svou šanci využila. Domácí hráčky měly i další příležitosti, ale veškeré šance jim vychytala Pecháčková.

Druhý gól Roudnice mohla přidat Feixová, ale orazítkovala pouze tyč. To na opačné straně Nedbalová v 31. minutě mířila přesně a vyrovnala. Vedení na stranu domácích vrátila již za deset vteřin Černá. Závěr třetiny však patřil Liberci. Nejprve vyrovnala Cikánová a další dvě vyložené šance si připsaly Nedbalová s Kawkovou.

V 48. minutě se po samostatném úniku dostala do zakončení Černá, ale Pecháčková výborně zasáhla lapačkou. Obrat zápasu se Liberci povedl v 49. minutě po gólu Hornické. Roudnice sice rychle vyrovnala z dorážky Feixové, ale to bylo ze strany domácích hráček vše. Loterii při nájezdech rozhodla ve čtvrté sérii Šulcová.

Vyjádření k zápasu:
„Bohužel se nám dnes zápas vůbec nepovedl. Holkám chybělo nasazení a hlavně klid v koncovce. Ta nás trápí celou sezonu. Soupeře jsme jasně přestříleli, ale bohužel koncovka byla žalostná. Ve vyložených šancích selhávají i ty nejzkušenější hráčky. Holkám z Liberce gratuluji, předvedly mnohem bojovnější výkon s větším nasazením, podpořený solidním výkonem Pecháčkové v bráně a výhru si zasloužily,“ dodal k utkání trenér Roudnice Tomáš Dudek.

„Byl to napínavý hokej a jsem moc ráda že tygřice dokázaly vyhrát vyrovnaný zápas po nájedech a ukázat tak, malý hokejová zázrak,“ zhodnotila utkání spokojená autorka jedné z branek Liberce Dominika Cikánová.

HC Roudnice n/L – HC Bílí tygři Liberec 3:4 po sn
(1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)
Branky:
8. Beránková (Černá), 31. Černá, 50. Feixová (Černá) – 31. Nedbalová, 38. Cikánová (Daňková), 49. Hornická (Bundová), rozhodující s.n. Šulcová
Vyloučení: 4:7
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Diváků: 68

Sestava HC Roudnice n/L: Soukupová (Justová) – Černá, Neissová, Bartošová D., Nováková – Bartušková, Feixová, Bláhová, Doubková, Bartošová T., Beránková, Vozárová, Panochová, Dočkalová

Autor článku: František Hrdinka