I po nepříliš povedeném výkonu, si hokejistky Roudnice připsaly vysokou výhru v prvním kole nadstavby.

První třetina se ani jednomu celku vůbec nepovedla. Malé nasazení, řada nepřesností a téměř žádné gólové příležitosti – to byl výčet první třetiny.

Klid na domácí hokejky přinesl až úvodní gól Bláhové z 29. minuty. Druhou branku přidala o dvě minuty později Beznosková a do konce třetiny přidala třetí gól Černá.

Poslední část hry patřila jasně Roudnici. O branky se podělily Bláhová, Černá, Kolářová a Beránková. Za zmínku stojí také čisté konto Bartuškové, která odchytala svůj první celý zápas.

„I když skóre hovoří jasně, zápas to nebyl z naší strany úplně ideální – o čemž vypovídá hlavně 1. třetina, která skončila bez branky. Do druhé třetiny jsme vstoupily s menšími změnami v sestavě a ukázalo se, že tento krok trenérů nám pomohl. Do konce třetiny se nám povedly vstřelit tři branky a tím jsme získávaly větší herní jistotu. Třetí třetina již byla plně v naší režii a soupeřky jsme nepustily téměř k ničemu. Velkou gratulaci si zaslouží naše gólmanka, která udržela čisté konto při svém prvním mistrovském utkání,“ zhodnotila utkání střelkyně dvou branek Tereza Bláhová.

HC Roudnice n/L – HC Kobra Praha 7:0
(0:0, 3:0, 4:0)
Branky:

29. Bláhová (Feixová), 32. Beznosková (Beránková), 40. Černá (Feixová), 42. Bláhová (Feixová, Černá), 53. Černá (Bláhová), 53. Kolářová (Černá), 60. Beránková (Doubková)
Vyloučení: 1:7
Využití: 2:0
V oslabení: 0:0
Diváků: 73

Sestava Roudnice:
Bartušková – Černá, Kolářová, Neissová, Bartošová D., Nováková – Doubková, Beznosková, Beránková, Panochová, Feixová, Bláhová, Hollitzerová, Dočkalová, Bartošová T.

Autor článku a foto: František Hrdinka