Hokejistkám Roudnice se podařilo vyhrát i třetí zápas sezóny, na domácím ledě porazily ESA Praha 3:1.

Začátek vyšel domácím hráčkám výborně. Hned v čase 2:52 vstřelila úvodní branku zápasu Beránková, které před branku přihrávala Kobyláková. Zbytek třetiny by se dal nazvat soubojem domácího útoku s gólmankou Es Hůlkovou.

I úvod druhé části hry se Roudnici povedl, na 2:0 zvyšovala Beznosková. Na opačné straně se do vyložené šance dostala Věra Svobodová, ale Justová ji výborně vychytala.

Na začátku třetí třetiny měly vyložené šance Kobyláková a Debora Bartošová, ale ani jedna nedokázala výbornou Hůlkovou překonat. To se povedlo až v 48. minutě Feixové, po pěkné přihrávce od Bláhové. V 55. minutě se prosadila také Esa zásluhou Dity Svobodové.

Roudnice si v zápase chvílemi vytvářela až drtivou převahu, což je patrné na poměru střel 63:8, ale nedokázala ji gólově využít. To potvrdil také trenér Roudnice Tomáš Dudek „Jsem spokojen se ziskem tří bodů a tím, že mohly nastoupit všechny holky. Ale dnes můžu toto utkání v klidu nazvat Roudnice vs. Veronika Hůlková. Když vyšleme na branku soupeře přes šedesát střel a z toho pouze tři skončí v síti tak to o něčem svědčí. Koncovka nás trápí už delší dobu a střelkyně selhávají i ve vyložených šancích. Potřebujeme na ni hodně zapracovat“.

HC Roudnice n/L – HC ESA Praha 3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky:
3. Beránková (Kobyláková, Beznosková), 27. Beznosková (Feixová, Bartošová D.), 48. Feixová (Bláhová, Černá) – 55. Svobodová D.
Vyloučení: 1:3
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváků: 76

Sestava HC Roudnice:
Justová (50. Bartušková) – Černá, Kolářová, Neissová, Bartošová D., Bezoldová – Beznosková, Kobyláková, Beránková, Doubková, Feixová, Bláhová, Dočkalová, Hollitzerová, Vozárová, Bednářová, Bartošová T.

Autor: František Hrdinka