Hráči našeho týmu mužů dnes na domácím ledě po výborném výkonu oslavili vítězství.

Naši hokejisté dnes na domácím ledě přívítali kvalitní celek Bohemians Praha, v brance s Janem Kolingerem, který v Roudnici působil ještě v 2. lize.

Roudničtí hokejisté vstoupili do zápasu velmi dobře a od samého začátku byli velmi aktivní a velmi brzy přišla odměna. V páté minutě totiž po přihrávce od Petra Sailera zakončil krásnou akci mladíček Jan Pokorný, který překonal Kolingera – 1:0. I v dalším průběhu byla Roudnice aktivnějším celkem, ale hostující gólman zatím odolával. V osmnácté minutě se do samostatného úniku dostal úspěšný střelec Pokorný, který byl před zakončením hákován Žákem a bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se rozjel nejmladší hráč roudnického celku, ale na zkušenějšího Kolingera nevyzrál.

Také vstup do 2. třetiny vyšel lépe Roudnici. Zvýšení stavu na 2:0 přišlo v 25. minutě, když na začátku celé akce stál Kopecký, od něj se kotouč dostal k Pokornému, který našel osamoceného Petra Sailera, pro kterého nebylo problém dostat puk do branky. Hostující Bohemians se také snažili alespoň snížit, ale velmi dobře chytající mladíček Kolařík byl proti.

To úvod poslední části byl ze strany roudnických hráčů přímo bleskový. Pokorný se dostal do zajímavé šance, ale na Kolingera nevyzrál. Nicméně do útočného pásma se okamžitě přiřítil Petr Sailer, který puk poslal do téměř úplně odkryté branky – 3:0. Klokani se však nevzdali a o tři minuty později překonal Kolaříka se štěstím důrazný Leoš Zacha. A když v čase 51:00 snížil na 3:2 hostující Cetl, bylo zaděláno na velké drama. Bohemians se mocně snažili vyrovnat, ale Roudnice hrozila z velmi nebezpečných protiútoku, které však končili buď zásluhou velmi dobře chytajícího Kolingera nebo smůlou v koncovce. Minutu před koncem základní hrací doby odvolali Bohemians gólmana a navíc se vhazovalo před Kolaříkem. Domácí hráči měli několik šancí skórovat do prázdné branky, ale všichni selhali v koncvoce. Hostům se však naštěstí už skórovat nepovedlo a domácí hráči tak mohli oslavit zisk dvou bodů.

Roudnice dnes podala velmi dobrý výkon a zaslouženě zvítězila. Na výhře se velkou měrou podílel celý tým, ale určitě musíme zdůraznit duo Sailer – Pokorný, vždyť zmíněná dvojice se postarala o všechny branky a na jejich souhru byl velmi dobrý pohled. Tým hodně podržel i jistý gólman Karel Kolařík, který odchytal dobrý zápas a svůj celek výrazně podržel.

Další zápas sehrají roudničtí hráči příští sobotu 17. listopadu na půde Olympiku Praha.