Hráči našeho týmu mužů dnes po výborném výkonu bouhužel těsně prohráli.

Hokejisté našeho týmu mužů nastupovali do dnešního utkání pouze s 11 hráči do pole, jako velký outsider. Zbraslav má totiž velmi kvalitní tým, kde najdeme i mnoho hráčů, kteří v minulosti nastupovali za Roudnici: Nestrašil, Manhart, Štrébl a Vostárek. Slavoj navíc první čtyři zápasy naprosto jasně vyhrál, kdežto Roudnice porazila pouze Černošice.

Už od samého úvodu zápasu však bylo jasné, že na Zbraslav dnes rozhodně nečeká lehká zkouška. Roudničtí hráči nastoupili do zápasu s bojovnou náladou a  důraznou hrou svému soupeři zle zatápěli. Hostům nepomohla téměř půl minutová přesilová hra pět na tři. Výborný výkon podával také domácí gólman Folk. Velmi pohlednou akci předvedl nejmladší hráč domácích Pokorný, který si pohrál hned se třemi hráči soupeře a dostal se do zakončení, Duras byl však připraven.

Skóre 0:0 vydrželo až do začátku druhé třetiny. Jenže hned v její první minutě hostující Marek Houdek se štěstím prostřelil technickou střelou Folka. Roudnice se však nevzdávala. O necelých osm minut později se do samostatného úniku dostal Tomáš Drábek, který byl podražen a rozhodčí Vitík správně nařídil trestné střílení, které domácí útočník dokázal využít krásnou technickou střelou – 1:1. I přes řadu dalších šancích na obou stranách už tento výsledek vydržel do konce druhé části.

Také poslední třetina nabízela oboustranně velmi dobrý hokej plný ofenzivních akcí. Rozhodující okamžik celého zápasu tak nakonec přišel v 46. minutě, kdy Folka se štěstím z mezikruží překonal kapitán hostí Toužimský. Roudnice měla i poté šance na vyrovnání, ale v koncovce scházela trocha štěstí. Konečnou podobu výsledku pak udal v 53. minutě střelou od modré obránce Švidra. Lukáš Krob se poté ještě dostal do samostatného úniku, ale lapačka gólmana byla připravena.

Roudničtí hráči tak dnes podali opravdu výborný výkon a zisk bodů rozhodně nebyl daleko. Pochvalu si zaslouží všichni hráči, ale nejdůležitějším byl nepochybně gólman Pavel Folk, který svými zákroky přiváděl hráče hostí k zoufalství.

Další zápas Roudnice odehraje příští sobotu na ledě Kobry Praha „B“.