Hráčům našeho týmu mužů se dnes nedařilo a na domácím ledě prohráli s HC Rebel Ostrov nad Ohří vysoko 3:7. Tragickým výkonem se prezentoval sudí Volf.

Na svěřence trenéra Petra Bílka dnes čekalo další utkání krajského přeboru, které netradičně začínalo již ve 12:00. Na druhé straně kluziště stál velmi zdatný protivník a to HC Rebel Ostrov nad Ohří. Domácí kouč dnes potvrdil, že rád sází na talentované mladíky a do branky poslal sedmnáctiletého Karla Kolaříka. Ten tak nastoupil ke svému druhému utkání za tým mužů, ale poprvé od samotného začátku. Roudnický celek byl jinak téměř kompletní, ale pro zranění chyběli Martin Dobiáš či Miloslav Hlavička.

Nicméně roudničtí hráči začali zápas velmi dobře. Ihned v první minutě rozebral první útok obranu hostí a po přihrávce od Nestrašila nakonec přesně zakončoval Karel Manhart. Ale úsměv na tváři nevydržel domácím fanouškům moc dlouho. Už v deváté minutě totiž na ukazateli skóre svítil stav 1:2, když se se štěstím prosadil nejprve Miroslav Majer a poté i René Hromádka. Ve dvanácté minutě navíc domácí hráče podržel ještě mladík Kolařík, který zvlikvidoval samostatný únik. Ale rozdíl ve skóre byl o chvilku později opravdu již o dvě branky, protože se střelecky prosadil Jan Pazdera. O necelou půl minutu poté se po souboji u mantinelu opět bolestivě zranil domácí útočník Petr Bílek, jehož start n dnešním utkání byl nejistý. V poslední minutě první třetiny byl hákováním nedovoleně zastaven unikající Tomáš Hauzr a sudí Volf tak nařídil trestné střílení. Toho se zhostil sám postižený hráč, ale na Buriánka v brance hostí nedokázal vyzrát. Hráči tak odcházeli do kabin za stavu 1:3 a bylo jasné, že Roudnici nečeká nic lehkého. Hosté praktikovali tvrdý hokej, velmi často až za hranicí pravidel, ale rozhodčí Volf byl naprosto v klidu.

Bohužel ani vstup do druhé třetiny Roudnici vůbec nevyšel. V čase 23:59 zvyšoval již na 1:4 hostující Miroslav Majer. Velmi trapný okamžik si poté neodpustil hostující Josef Florián. Ten se dostal do úniku, ale vylámal si zuby na připraveném Kolaříkovi a patrně to neunesl psychicky. Popadl totiž hůl domácího gólmana a odhodil ji pryč. Je smutné, že si takto vyskakuje na takovéhoto mladíka a ještě smutnější je, že sudí Volf to ponechal bez trestu. Jiskřičku naděje pro Roudnici vykřesal v třicáté třetí minutě, kdy se v brankovišti nejlépe zorientoval klasicky důrazný Petr Sailer a snížil na 2:4. Ale poslední slovo měli opět Rebelové. Konkrétně v třicáté šesté minutě Jan Pazdera – 2:5. Tento stav už vydržel až do druhé sirény a to i přesto, že domácí se místy dostávali do velmi silného tlaku, ale puky bohužel končily v těsné blízkosti branky a nebo na připraveném Buriánkovi. Pro kouče Petra Bílka navíc přišel další nepříjemný moment, protože ze hry museli pro zranění odstoupit ještě Martin Fiala a Petr Novák. Bohužel postupem času stále přibývalo a příbývalo velmi diskutabilních výroků pana rozhodčího Volfa.

V úvodu poslední části se opět musel vytáhnout domácí gólman, který zlikvidoval další samostatný únik jednoho z ostrovských hráčů. A o chvilku později přišlo snížení na 3:5. To obstaral Matěj Štěpán, který se po přihrávce od Karla Manharta ve velké rychlosti vřítil do útočného pásma a svižnou střelou prostřelil Buriánka. Jenže poslední slovo měli hráči Ostrova nad Ohří. Jmenovitě René Hromádka a poté i Jan Pazdera, kteří si pohráli s obranou domácích a poté zkušeně zakončili. Roudničtí hráči tak na domácím ledě překvapivě prohráli 3:7.

Objektivně musíme uznat, že hráči Ostrova dnes byli lepší a tři body si zasloužili. Dokázali velmi dobře využít svých zkušeností a pomocí tvrdé hry domácím absolutně narušili jejich líbivý kombinační hokej. Na druhou stranu ve druhé třetině si roudničtí hráči vytvořili velké množství šancí, ale většina z nich končila v těsné blízkosti branky nebo u gólmana hostí.

Kapitolou samou o sobě byl hlavní rozhodčí pan Volf. Tomu dnešní utkání naprosto nesedlo. Roudničtí hráči byli neustále hákování a faulováni, ale nakonec měli naprosto nepochopitelně více vyloučených včetně dvou osobních trestů. Sudí hráčům Ostrova několikrát odpustil nesportovní chování (odhození hokejky domácímu gólmanovi nebo to, když gólman Buriánek napadl Nestrašila). K tomu již opravdu není co dodat…

Další zápas Roudnice sehraje v sobotu 5. listopadu od 17:00 v Lovosicích.

2:5 – 35:52 – Pazdera (AS: Hromádka)
3:5 – 46:04 – Štěpán (AS: Manhart, Nestrašil)
3:6 – 48:17 – Hromádka (AS: Děkan)
3:7 – 48:43 – Pazdera (AS: Hromádka)
Vyloučení: 9:6 – navíc Bílek (R) 10 min. OT za úder na hlavu a Nestrašil (R) 10 min. OT za hrubost a za faul Kopfsteina (O) nařízeno trestné střílení (neproměněno)