Hráči našeho týmu mužů dnes na domácím stadionu porazili bez větší problémů Vřesovou 8:3. Střelecky si nejlépe vedl Petr Sailer, který vstřelil hattrick.

Svěřenci trenéra Petra Bílka tentokrát na domácím ledě vyzvali Vřesovou, kterou v prvním vzájemném utkání porazili 5:1. Vřesová navíc v dosavadním průběhu soutěže získala pouze 3 body a tak se očekávala jednoznačná výhra domácího celku. V domácí brance byl tentokrát připravený Pavel Folk, který se vracel po zranění.

Nicméně samotný úvod zápasu vyzněl jasně lépe pro hosty. Ty dostal do vedení již ve třetí minutě důrazný Petr Koněvalík. Roudnice se rozjížděla pomaleji, ale postupem času přicházely zajímavé gólové šance. Tu první dokázal zužitkovat v osmé minutě po asistence od Lukáše Kroba střelou mezi betony Karel Manhart. O další tři minuty poté se domácí poprvé dostali do vedení. To Matěj Štěpán našel přihrávkou Petra Sailera, který si potév těsné blízkosti pohrál s gólmanem Csipkou a bez problémů zakončil. Hezky hokejový moment přišel o chvilku později. Marek Barcal vyslal přesným pasem do úniku dva na jednoho Petra Nováka a Milana Martince. Prvně jmenovaný puk zatáhl do útočného pásma po levíé straně a následně ho poslal přesně na hůl osamoceného Martince, který zakončoval do horní části branky – 3:1. Jenže do konce první části se Vřesové ještě povedlo snížit na rozdíl jediné branky, když domácímu brankáři smolně propadla střela od Koněvalíka.

Ani úvod druhé části nepřinesl žádnou změnu. Diváci sice nesledovali moc pěkný hokej, protože byl plný nepřesností. Nicméně Roudnice byla stále lepším celkem a hráči Vřesové si stále pomáhali nedovolenými zákroky. Na další branku si tak diváci na roudnickém zimním stadionu museli počkat téměř pět minut. To Petr Bílek rychle pronikl do útočného pásma, obkroužil branku a přesným pasem našel Petra Sailera, který si sjel na druhou tyč a puk doklepl do branky. Změna skóre na 5:2 nakonec nastala v třicáté osmé minutě, kdy se po pěkné kombinaci s Karlem Manhartem prosadil Lukáš Krob. A to bylo v druhé třetině již vše.

Zvýšení stavu na 6:2, přišlo již po necelých třech minutách hry. To si totiž Petr Richter sjel před branku na přihrávku od Matěje Štěpána a bez problémů prostřelil Csipku. Poté se po delší době dokázala střelcky prosadit i Vřesová a to zásluhou Jiřího Krátkého, který se trefil střelou ze střední vzdálenosti. Jenže o minutu později bylo za faul na Petra Bílka nařízeno trestné střílení. K tomu se rozjel sám zmíněný hráč, ale jeho střela skončila pouze na tyči. O pár okamžiků později Roudnici hodně podržel gólman Pavel Folk, který výborným zákrokem zlikvidoval samostatný únik. V závěrečných minutách se Roudnice znovu hrnula do útoku a snažila se ještě zvýšit rozdíl ve skóre. To se nakonec povedlo díky brankám Petra Sailera a Karla Manharta. Na ukazateli skóre tak svítil konečný výsledek 8:3.

Roudničtí hráči dnes zvítězili naprosto zaslouženě. Nicméně objetivně musíme uznat, že diváci tentokrát nesledovali moc pohledný hokej. Hra byla totiž plná nepřesností a zbytečných chyb. Domácí hokejisté tak diváky potěšili alespoň několika podařenými kombinacemi při vstřelených brankách. Je také třeba dodat, že rozdíl ve skóre mohl být i vyšší.

Další zápas Roudnice sehraje příští neděli 4. prosince od 17:00 na ledě HC Slovan Louny.

HC Roudnice n.L. – HC PK Vřesová – 8:3
(3:2 – 2:0 – 3:1)
Branky:
0:1 – 02:10 – Koněvalík (AS: Chochola)
1:1 – 07:48 – Manhart (AS: Krob)
2:1 – 10:16 – Sailer (AS: Štěpán)
3:1 – 11:29 – Martinec (AS: P. Novák, Barcal)
3:2 – 13:54 – Koněvalík (AS: J. Novák)
4:2 – 24:11 – Sailer (AS: Bílek)
5:2 – 37:02 – Krob (AS: Manhart)
6:2 – 42:20 – Richter (AS: Štěpán)
6:3 – 48:31 – Krátký (AS: Szabo)
7:3 – 55:16 – Sailer (AS: Richter, Štěpán)
8:3 – 55:32 – Manhart (AS: Nestrašil, Krob)
Vyloučení: 6:8 – navíc za faul Pe. Csipky (V) nařízeno trestné střílení (neproměněno)