Hráči našeho týmu mužů dnes neudrželi vedení 3:2 a nakonec bohužel svému soupeři podlehli 3:4 po samostatných nájezdech.

Už před zápasem bylo jasné, že na diváky čeká v rámci okresního derby kvalitní podívaná. V sestavě Lovosic se totiž objevilo hned několik hráčů, kteří dříve nastupovali ve 2. lize a nebo působili přímo v Roudnici. Jednalo se např. o tyto jména: Josef Černý, Tomáš Vaněček, Jiří Petrus nebo Vlastimil Patzenhauer.

První třetina vyšla jasně lépe Lovosicím, které díky brankám Vaněčka a Patzenhauera vedly 0:2. Necelou půl minutu před koncem první části si svůj tradiční výstřelek neodpustil hostující Horejsek, který brutálně napadl domácího útočníka Bílka, který neměl nejmenší zájem o potyčku. I přesto, že Bílek působil velmi pasivním dojmem byl hlavním sudím Barnou nepochopitelně vyloučen a zbytek zápasu tak musel sledovat z tribuny.

V druhé třetině již Roudnice působila aktivnějším dojmem a zaslouženě vyrovnala díky brankám Vostárka a šestnáctiletého Pokorného.

Čtyři minuty před koncem se Roudnice poprvé dostala do vedení, když se prosadilo osvědčené duo Nestrašil a Manhart. Jenže ani Lovosice se nevzdaly a hned minutu poté bylo vyrovnáno. Svou specialitu samostaný únik v oslabení totiž předvedl Vlastimil Patzenhauer.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, které rozhodl ve prospěch Lovosic Tomáš Vaněček.

Poslední utkání této sezony sehrají roudničtí hráči v sobotu 11. února od 17:00 na ledě Kadaně „B“.

HC Roudnice n. L. – HC Lovosice – 3:4 sn
(0:2 – 2:0 – 1:1 — 0:1)
Branky:
0:1 – 04:39 – Vaněček (AS: Horejsek)
0:2 – 17:55 – Patzenhauer (AS: Zámečník)
1:2 – 34:34 – Vostárek (AS: Krob)
2:2 – 37:01 – Pokorný (AS: Sailer)
3:2 – 56:08 – Nestrašil (AS: Manhart)
3:3 – 57:19 – Patzenhauer (AS: J. Černý)
3:4 – 60:00 – Vaněček (Rozhodující nájezd)
Vyloučení: 5:8 – navíc Bílek (R) a Horejsek (L) 5 minut + do konce utkání za hrubost