Hráči našeho týmu mužů si dnes z Lovosic odvezli vysokou výhru 5:9, na které se nejvíce podílel Karel Manhart, který vstřelil rovných 5 branek!

Hokejisté našeho týmu mužů nastoupili k dalšímu utkání KP na ledě Lovosic. V jejich dresu se představili i dva bývalí roudničtí hráči Josef Černý a Tomáš Vaněček. Hosté dnes nastoupili hned bez několika hráčů základní sestavy, pouze s 14 hráči do pole. V brance byl tentokrát připraven Pavel Folk.

Start do zápasu vyšel domácím na výbornou, když je už po dvou minutách hry dostal do vedení Haken. Ale hned na začátku třetí minuty bylo vyrovnáno, když mezi betony Liegerta zakončoval Sailer. V šesté minutě už však opět vedly Lovosice, protože se exektivní dělovkou pod víko branky Folka prezentoval Horejsek. Ale než stihla na časomíře uběhnout celá minuta, byl stav opět vyrovnán. Nebezpečná střela Karla Manharta ze střední vzdálenosti totiž domácímu gólmanovi propadla. Poté gólmani na další dobu zavřeli své branky a ta další přišla až v osmnácté minutě. To se už Roudnice poprvé dostala od vedení, když přesnou přihrávku od Nestrašila zužitkoval Zdeněk Vostárek. Jenže o necelou minutu poté byl stav již 3:3, když Vaněček našel volného Zámečníka a ten se nemýlil. V závěrečných minutách první části se ještě několika důležitými zákrokry předvedl Pavel Folk.

Jenže ani vstup do druhé třetiny Roudnici vůbec nevyšel. Po devíti minutách hry totiž Lovosice odskočili zásluhou Vaněčka a Šindely do vedení 5:3 a roudnické vyhlídky nevypadaly vůbec dobře. Poté však přišel velmi dobrý deseti minutový úsek hry. Chvilku po polovině zápasu zakončil krásně své sólo Karel Manhart – 5:5. O sedmdesát vteřin později nahodil Lukáš Krob puk na Liegerta, jenže do něj vložil svou hůl ještě Petr Richter a rázem bylo vyrovnáno! A v třicáté páté minutě se Roudnice dostala podruhé do vedení, když střelu Tintěry dorazil do branky Karel Manhart, který tak zkompletoval svůj hattrick. Další branka přišla v čase 39:57, kdy hosté rozebrali obranu domácích a zásluhou Manharta se na ukazateli skóre objevil stav 5:7.

V poslední části si hrstka diváku na lovosickém zimním stadionu počkala na další branku devět minut. To se do sólového úniku dostal rychlík Matěj Štěpán a krásným zakončením dostal svůj tým do vedení 5:8. Konečná tečka za dnešním utkáním přišla v šedesáté minutě, když svůj pátý gól vstřelil Karel Manhart a rozhodl o konečném stavu 5:9.

Diváci na zimním stadionu v Lovosicích se tak ani náhodou nenudili, protože viděli velké množství branek. V první polovině zápasu byly o něco ativnější Lovosice, které také vedly 5:3, jenže poté se Roudnice rozjela a šesti brankami naprosto otočila průběh. Nejlepším střelcem tohoto měření sil byl Karel Manhart, který dokázal vsítit hned 5 branek. Musíme dodat také to, že v druhé polovině zápasu podržel roudnický tým gólman Pavel Folk, který zlikvidoval hned několik vyložených šancí.

Další zápas Roudnice sehraje v sobotu 19. listopadu od 18:00 na ledě HC Stadion Cheb.

HC Lovosice – HC Roudnice n.L. – 5:9
(3:3 – 2:4 – 0:2)