Hráči našeho týmu mužů si odvezli 3 body za výhru i z ledu dalekého Chebu. Střelecky se nejlépe prezentoval Petr Sailer, který vstřelil hattrick. Dvě branky vstřelil Petr Bílek a po jedné přidali Lukáš Krob a Karel Manhart.

Roudničtí hráči nastoupili do utkání v Chebu pouze se čtyřmi obránci a třemi útočnými formacemi. V brance byl tentokrát připraven sedmnáctiletý Karel Kolařík, pro kterého to byl druhý start od začátku utkání.

V prvních minutách zápasu byla na roudnických hráčích jasně patrná únava z více než dvou hodinové cesty. Chebští hráči byli aktivnější a dostávali se do zajímavých šancí. V sedmé minutě vystřelil z pozice mezi kruhy domácí Váňa, gólman Kolařík měl sice zakrytý výhled, ale na poslední chvíli puk vyrazil betonem, ale pouze před osamoceného Mičudu, který puk dorazil do prázdné branky. Další branka přišla v 11. minutě a bohužel opět do branky Kolaříka. Po propadnutí roudnických hráčů si z rohu vyjel před branku Škarka a puk silou vůle dotlačel až za brankovou čáru – 2:0. Patrně rozhodující moment celého utkání přišel v šestnácté minutě. Za zákrok hostujícího Kopeckého bylo totiž nařízeno sporné trestné střílení. Proti Kolaříkovi se rozjel jeden z nejzkušenějších hráčů Chebu, který se pokusil překonat hostujícího gólmana blafákem na levou stranu. Jenže Kolařík skvělým zákrokem střelu vyrazil a držel tak svůj celek ve hře! Po tomto okamžiku, jakoby se roudničtí hráči vzpamatovali a začali předvádět úplně jiný hokej. V sedmnácté minutě vybojoval puk u pravého mantinelu Matěj Štěpán a pohotově přihrál k druhému mantinelu na Petra Bílka, ten z první našel mezi obránci najetého Petra Sailera, ten se poté řítil sám na branku a domáci brankáři nedal nejmenší šanci. Hráči tak odcházeli do kabin za stavu 2:1.

Ve druhé části začali roudničtí hráči velmi dobře bruslit a Cheb byl pod velkým tlakem. Po necelé minutě hry vypíchl Karel Manhart při vlastním oslabení puk domácímu obránci, jenže kotouč mu poté ujel skoro do rohu a zdálo se, že je po šanci. Jenže Manhart zabojoval a po rychlém sprintu se dostal sám před brankou, kde gólmana oklamal blafákem a zasunul mu puk mezi betony. Další hezký moment přišel o necelé čtyři minuty později. Do úniku dva na jednoho se řítili Petrové Bílek a Sailer. Prvně jmenovaný měl puk ba holi a zkušeně si vyčíhal než si obránce Chebu lehne na led a poté přihrál na Petra Sailera a ten puk zasunul do téměř prázdné branky – 2:3. V třicáté osmé minutě bojovali Štěpán a Sailer o kotouč za brankou domácích, ten nakonec zázračně přeletěl obloučkem branku přímo k číhajícimu Petru Bílkovi, který ho nechytatelnou střelou golfákem poslal za záda Tichého. Další velmi zajímavý moment přišel v čase 39:46, kdy byl vyloučen Lukáš Krob. Po vhazování ve středu hřiště si Petr Bílek prohodil puk mezi dvěma beky a spolu s Matějem Štěpánem se dostal do úniku dva na jednoho. Tentokrát Bílek na kruhu zavřel oči a vší silou poslal puk přesně pod horní tyčku branky domácích. Po dvou třetinách tak na ukazateli skóre svítil stav 2:5. Nicméně vedení Roudnice nemuselo být tak výrazné, protože gólman Kolařík musel likvidovat hned několik úniků či nebezpečných střel efektivně lapačkou.

V čtyřicáté deváté minutě byl na 5 minut + do konce utkání sporně vyloučen Matěj Štěpán. To na další branku si poté velmi dobře zaplněný chebský stadion musel počat až do 51. minuty. To obránce Milan Martinec v oslabení vyhodil puk přes celé hřiště. Domácí gólman Tichý se sebevědomě vydal pro kotouč, ale ten se mu zamotal mezi nohy a nakonec se ho zmocnil dotírající Petr Sailer, který poté zakončil do prázdné branky a zkompletoval tak svůj hattrick což všechny spoluhráče velmi potěšilo. To domácí brankář Tichý byl velmi frustrován, okamžitě rozlámal hokejku a na led pustil náhradníka Gelbiče. Chebu se poté povedlo snížit na 3:6 a to v 54. minutě, nicméně o regulérnosti branky se dá směle pochybovat. Chebští hráči se totiž dostali do úniku dva na jednoho z levé strany. Gólman Kolařík puk vypíchl a ten se odrazil do vzduchu a padal dolů. Během pádu ho trefil domácí Hudák, ale svou hokejkou trefil také hustujícího brankáře do helmy a puk smolně zapadl do branky. A sudí gól i přes protesty uznal. Poslední slovo však opět měla Roudnice. Tři minuty před koncem utkání se po přihrávce od Sommera dostal do samostaného úniku Lukáš Krob, ale blafákem na gólmana nevyzrál. Krob se tak s kotoučem ocitl za brankou a nahodil ho před ní, kde si ho nejistý Gelbič srazil za svá záda. Diváci tak smutně opouštěli zimní stadion za konečného stavu 3:7.

Roudnice si tak i přes špatný začátek odvezla z Chebu jasnou výhru a tři body. Hostující hráči mohou děkovat gólmanu Kolaříkovi, který podal velmi dobrý výkon a zejména zlikvidovaným trestným střílením za stavu 2:0 svůj celek velmi podržel. Poté předvedl i další důležité zákroky a připsal si tak první výhru v soutěži. Pochvalu si však zaslouží všichni roudničtí hráči, protože od začátku druhé třetiny předvedli velmi dobrý výkon. Střelecky se velmi dařilo dvojici Petr Sailer – Petr Bílek, kteří se společně postarali hned o pět branek.

Další zápas sehraje Roudnice na domácím ledě vyjímečně v neděli 27. listopadu od 17:00 proti HC PK Vřesová.

3:7 – 57:05 – Krob (AS: Sommer)

Vyloučení Roudnice: 5 – navíc za faul Kopeckého nařízeno trestné střílení (neproměněno) a Štěpán vyloučen na 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.