Svěřenci trenéra Petra Bílka podávali na domácím turnaji výborné výkony a až ve finále podlehli těsně finskému Kiekku 2:3.

Na naše hokejisty čekaly v základní skupině „A“ celky: HC Děčín, Keikko – Reipas (FIN) a také Nittorp IK (SWE). V prvním zápase přišlo meření sil s Děčínem, tedy s velmi známým soupeřem. Naši hráči působili v pátečních ranních hodinách ospale a jejich výkon byl rozpačitý. Děčín se dokázal dostat do vedení 0:2 a poté i 2:3, ale hlavně díky dobré střelecké formě Matěje Chalupy nakonec svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 3:3.

V druhém pátečním zápase čekal na naše hráče souboj se švédským Nittorpem a tak velká neznámá. Od švédského týmu se však očekával kvalitní otevřený hokej, což se také potvrdilo. Jenže tento styl roudnickým hokejistům naprosto vyhovoval a tak měli po celou dobu průběh utkání ve svých rukách a nakonec se radovali z výhry 7:2, když hattrick vstítil Matěj Chalupa, kterému se velmi dobře dařily kombinace s Tomášem Gumanem a Vuem.

V sobotních dopoledních hodinách čekalo na Roudnici finské Kiekko, které oba své předchozí zápasy vyhrálo a působilo velmi dobrým dojmem. Úvod zápasu se roudnickým hráčům dařil a i přes několik sporných vyloučení se dostali do vedení 2:0. V dobrém tempu vydrželi pokračovat i v dalším průběhu zápasu a nakonec se radovali z výhry 8:2, když čtyři branky vsítil s velkou chutí hrající Lukáš Čichovský.

Vzhledem k dalším výsledkům turnaje tak bylo jasné, že v semifinále narazí naši hokejisté na neoblíbený Most, který v dosavadním průběhu sezony ještě neporazili. To bylo zapříčeno zejména velmi tvrdým stylem hry mosteckých, ale ten naši hráči v sobotu naprosto otupili a po drtivé výhře 7:1 se radovali z postupu do finále! Je třeba dodat, že mostečtí hráči se dostali do několika nadějných šancí, ale na výborného gólmana Daniela Vladaře dokázal vyzrát pouze z trestného střílení Komínek.

V druhém semifinále vydřelo Kiekko po výborném výkonu výhru nad Táborem a tak čekal na roudnické hráče druhý souboj s tímto finským soupeřem. I finálový zápas začal pro Roudnici výborně, když se hned v první minutě trefil Lukáš Čichovský! Jenže Kiekko podávalo rozhodně lepší výkon než v sobotu a zejména bruslařsky byli finští hráči výborní. Roudnice se však statečně držela i díky skvělým zákrokům Vladaře. Ve druhé třetině ukázal svoji bojovnost Martin Kuchař, který v oslabení svižnou střelou prostřelil finského gólmana a Roudnice opět vedla. Jenže v dalším průběhu zápasu bylo patrné, že hráči Kiekka jsou opravdu kvalitní bruslaři a získávali si postupnou převahu a v třetí části otočili stav na 2:3. Roudnickým hráčům nešla v závěřu upřít snaha, ale dvě zbytečná vyloučení nakonec ani neumožnily dostat protivníka do stálého tlaku a Kiekko tak udrželo těsné vedení.

Svěřenci trenéra Petra Bílka však nemusí smutnit, protože po celý víkend podávali opravdu výborné výkony a postup do finále byl naprosto zasloužený. Pochvalu tak zaslouží jednozačně všichni hráči! Oficiální individuální ocenění pro nejlepšího hráče turnaje navíc obdržel kapitán Martin Kuchař. Mezi gólmany byl nejvýraznější postavou roudnický Daniel Vladař, na kterého se sice žádné trofeje nedostalo, ale po celý průběh turnaje podával velmi dobré výkony a některé hráče soupeřů přiváděl k zoufalství a ve zlomových okamžicích svůj tým vždy podržel.

Skupina „A“
HC Roudnice n. L.
HC Děčín
Keikko – Reipas (FIN)
Nittorp IK (SWE)

Skupina „B“:
HC Baník Most
HC Tábor
Lauttakylän Luja (FIN)
ESC Dresden (GER)

Rozpis turnaje:
Pátek – 30. 3. 2012:
HC Roudnice n. L. – HC Děčín 3:3
HC Most – HC Tábor – 1:3
Kiekko – Nittorp – 7:4
Lauttakylän – Dresden – 6:1
HC Děčín – Kiekko – 0:6
Tábor – Lauttakylän – 4:1
HC Roudnice n. L. – Nittorp – 7:2
Fotky najdete ZDE!

Sobota – 31. 1. 2012:
HC Most – Dresden – 9:3
HC Roudnice n. L. – Kiekko – 8:2
Fotky najdete ZDE!
HC Most – Lauttakylän – 5:5
HC Děčín – Nittorp – 0:1
HC Tábor – Dresden – 6:1
Semifinále I.: HC Roudnice n. L. – HC Most – 7:1
Fotky najdete ZDE!
Semifinále II: Kiekko – HC Tábor – 2:1 sn

Neděle – 1. 4. 2012:
O 7. místo: HC Děčín – ESC Dresden – 8:1
O 5. místo: Nittorp – Lauttakylän  – 1:2
O 3. místo: HC Most – HC Tábor – 1:3
Finále: HC Roudnice n. L. – Kiekko 2:3
Fotky najdete ZDE!

Konečné pořadí turnaje:
1. Keikko – Reipas (FIN)
2. HC Roudnice nad Labem
3. HC Tábor
4. HC Most
5. Lauttakylän Luja (FIN)
6. Nittorp IK (SWE)
7. HC Děčín
8. ESC Dresden (GER)