Tým mladšího dorostu dnes v oslabené sestavě prohrál na ledě PZ Kladno v poměru 6:2.

Naši mladší dorostenci nastoupili ve sváteční den k utkání 4. kola ELIOD LMD na ledě PZ Kladno. Trenéra Petra Bílka stále trápí velká marodka svých svěřenců a tak musel sestavu připravit pouze ze 14 hráčů do pole.

Hned v úvodu utkání si obrovskou šanci vytvořila Roudnice, ale dvojici útočníků se nepodařilo přehodit hůl domácího gólmana a tak se dostalo do protiútoku Kladno. To dokázalo využít téměř identické situace na druhé straně kluzistě, když Keller po 28 vteřinách překonal Vladaře a domácí vedli 1:0. Ve čtvrté minutě byl navíc vyloučen roudnický Stibůrek a domácí dokázali přesilovou hru využít zásluhou Černého – 2:0. Jenže hráči Roudnice se nevzdali. V sedmnácté minutě se po asistencích od Kuchaře a Vyštejna prosadil Matěj Chalupa. A to bylo v první třetině vše.

Hned v úvodu druhé části bohužel Kladno opět odskočilo na rozdíl dvou branek, když se prosadil Jizba. V dalších minutách si roudničtí hráči zahráli několik přesilových her, ale všechny zůstaly nevyužity.

Také úvod poslední třetiny vyzněl jasně lépe pro Kladno, když jeho náskok zvýraznil Převrátil. Deset minut poté ještě dokázal vykřesat jiskřičku naděje pro Roudnici svou druhou brankou Matěj Chalupa. Jenže poté už se trefovali jen domácí, kteří díky brankám Husníka a Černého rozhodli o konečném stavu 6:2.

Roudničtí hráči tak v oslabené sestavě bohužel prohráli. V poslední třetině se ještě dokázali dotáhnout na rozdíl dvou branek, ale poté bylo evidentní, že našim hráčům došli síly a početnější soupeř toho dokázal využít.

Další utkání sehrají naši mladší dorostenci v sobotu 1. října od 10:00 na domácím ledě, kde přivítaji tým HC Sparta Praha „B“.

PZ Kladno – HC Roudnice n.L. – 6:2
(2:1 – 1:0 – 3:1)