Svěřenci trenéra Petra Bílka bohužel podlehli v Neratovicích Spartě „B“ 3:6. O branky se tentokrát postarali Martin Pražienka, Marek Urban a Lukáš Čichovský.

Roudničtí mladší dorostenci odehráli další utkání ligy mladšího dorostu v Neratovicích, kde má sídlo Sparta Praha „B“.

Vstup do utkání opět vyšel Roudnici velmi dobře. Hned v páté minutě Martin Kuchař vyjel zpoza branky a následně přihrál puk přes hůl gólmana domácích osamocenému Čichovskému, který neměl nejmenší problém zakončit do prázdné branky – 0:1. Jenže vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V deváté minutě domácí obránce Kalina projel mezi čtyřmi bránícími hráči a z úhlu překonal Vladaře blafákem do bekhendu pod břevno. Poté předvedl velmi důležitý zákrok roudnický Daniel Vladař, který efektivně lapačkou zlikvidoval střelu Išchoeva. A o dalších 38 vteřin poté již Sparta vedla 2:1. Po buly se totiž k odraženému kotouči dostal Komárek a nadvakrát překonal bezmocného Vladaře.

Ovšem vstup do druhé části vyšel roudnickým nadějím náramně, hostující hráči se prezentovali několika nadějnými šancemi, ovšem chybělo jim štěstí. To potvrdila i 27. minuta, kdy měl šanci vyrovnat z trestného střílení Martin Kuchař, ale i on si vylámal zuby na spolehlivém brankáři Sparty. Nicméně Roudnici stále držel ve hře spolehlivý Vladař, který zlikvidoval hned několik zajímavých šancí sparťanských mladíků. Velmi diskutabilní moment přišel v dvacáté deváté minutě. To domácí Zářecký kopl do kotouče, který však skončil jasně před brankovou čarou. Nicméně hlavní rozhodčí, který celou situaci pozoroval z velké vzdálenosti rozhodl, že Sparta vstřelila branku – 3:1. A ve třicáté třetí minutě již domácí celek vedl o tři branky. Po důrazu domácích hráčů totiž doklepl kotouč Martin Jandus.

Brankostroj Sparty se nezastavil ani na začátku poslední třetiny. Ve čtyřicáté šesté minutě domácí Kalina nahodil puk na branku a úplně osamocený Choc ho pouze tečoval za záda překvapeného Vladaře. A deset minut před koncem zápasu se už konečně prosadila i Roudnice. Konkrétně zásluhou Martina Pražienky, který dorazil puk do branky. V následujících minutách si roudničtí hráči vytvořili hned několik velmi dobrých šancí, ale proměňování bohužel vázlo. Sparta se tak nakonec radovala z výhry 6:3, když její poslední branku vstřelil Jaššo. Kontaktní gól Marka Urbana tak už nic nezměnil.

Roudničtí hráči tak v Neratovicích bohužel prohráli 6:3. Je však škoda, že hostujícím hráčům se bohužel vůbec nevedlo v koncovce a několik zajímavých šancí zůstalo trestuhodně nevyužito. Objektivně však musíme uznat, že roudnickým tým opět podržel důležitými zákroky gólman Vladař.

Další zápas Roudnice sehraje v sobotu 3. prosince od 13:45 na domácím ledě proti HC Příbram.

ELIOD LMD:
HC Sparta Praha „B“ – HC Roudnice n.L. – 6:3
(2:1 – 2:0 – 2:2)
Branky:
0:1 – 04:18 – Čichovský (AS: Kuchař, Chalupa)
1:1 – 08:02 – Kalina (Bez asistence)
2:1 – 08:40 – Komárek (AS: Diviš)
3:1 – 28:37 – Zářecký (AS: Išchoev)
4:1 – 32:53 – M. Jandus (AS: Pěkný)
5:1 – 45:40 – Choc (AS: Kalina)
5:2 – 49:21 – Pražienka (AS: Kuchař, Chalupa)
6:2 – 57:34 – Jaššo (AS: Išchoev)
6:3 – 58:03 – Urban (AS: Polák)
Vyloučení: 6:3 – navíc za faul Kozhevnikova (S) nařízeno trestné střílení (neproměněno)