Svěřenci trenéra Petra Bílka dnes na domácím ledě prohráli 1:4, když doplatili zejména na velmi špatnou koncovku a malý důraz před brankou.

Naši mladší dorostenci se v dnešním utkání museli obejít bez klíčového útočníka Matěje Chalupy a muselo tak dojít k přeskupení útoků. Domácí kouč Petr Bílek se také rozhodl dát první šanci v lize mladšího dorostu novým tvářím. V útoku se tak představil Matěj Satran a v obraně Tereza Neissová. V brance byl opět připraven první gólman Daniel Vladař.

Úvod zápasu nabízel otevřený hokej s šancemi na obou stranách. Příliš kombinační hry však k vidění nebylo, protože domácím kotouče velmi často odskakovaly a hosté praktikovali jednoduchý hokej s nahazováním. To se nakonec také ukázalo, jako úspěšný styl. Ve čtrnácté minutě totiž kadaňští hráči doslova svým důrazem dotatlačili puk do branky, přesněji řečeno skórovala Denisa Nešutová. Podobná situace se opakovala i o chvilku později, když domácí obrana opět nedokázala pokrýt sérii dorážek a Kadaň tak zásluhou Kulicha vedla již o dvě branky. Jenže Roudnice se nevzdala. Snížení na 1:2 totiž přišlo celkem rychle. Za brankou puk vybojoval Martin Kuchař, který poté krásnou přihrávkou našel Poláka, který stál sám před brankou a propálil Jílovce. A to bylo v první třetině již vše.

Ani začátek druhé části nenabízel příliš pohledný hokej, ale domácí hráči alespoň bojovali a dostávali se tak do zajímavých příležitostí, jenže dopláceli na velmi špatnou koncovku. A tak znovu trestala Kadaň. Když v polovině utkání využil velkého zmatku v roudnickém obranném pásmu Novák – 1:3. Poté byla domácím nabídnuta přesilová hra. Roudničtí hráči si dokázali v útočném pásmu vytvořit drtivý tlak, ale znovu dopláceli na nepřesné zakončení a malý důraz před brankou. Do konce třetiny se už skóre nezměnilo a na naše mladé naděje tak čekala velmi těžká zkouška.

Bohužel ani poslední část nenabídla nic nového a přinesla pouze změnu stavu na 1:4, když se střelecky prosadil Stasinka.

Roudničtí hráči tak dnes s poměrně starším soupeřem prohráli, když doplatili na žalostnou koncovku. Kadaň se čtyřikrát prosadila a to zejména díky velkému důrazu v útočném pásmu a svého gólmana si dokázala rovněž velmi dobře ohlídat. Domácím dost chyběl Matěj Chalupa, který si dokáže s Kuchařem velmi dobře vyhovět. Velmi dobrý dojem zanechali i Matěj Satran a Tereza Neissová, kteří si ve své premieře vedli poměrně dobře a prezentovali se i slušným nasazením. Možná to už bude znít, jako klišé, ale opět musíme pochválit i gólmana Daniela Vladaře, nebýt jeho byl by rozdíl ve skóre jistě vyšší.

Naši hráči sehrají další utkání již tuto sobotu od 10:00, kdy na domácím ledě přivítají HC Beroun.

HC Roudnice n.L. – SK Kadaň – 1:4
(1:2 – 0:1 – 0:1)