Hráči našeho mladšího dorostu dnes na domácím ledě v derby rozdrtili HC Stadion Litoměřice 9:2. Nejlepším střelcem utkání byl Martin Kuchař, který vsítil čtyři góly.

Dnešní utkání ELIOD LMD začalo s velkým zpožděním. Přesněji o půl hodiny později oproti plánovanému startu. Vše způsobila trojice rozhodčích Střelka, Čižmár a Roud, kteří se na zimní stadion bez omluvy vůbec nedostavili. Na poslední chvíli tak byli k řízení utkání povoláni Lukáš Krob a Pavel Folk.

Do roudnické branky se dnes opět postavil Daniel Vladař, který zatím celou sezonu podává velmi spolehlivé výkony. Hned v úvodní minutě byl sice vyloučen Vyštejn. Ale o 55 vteřin později už zvedali domácí naděje poprvé ruce nad hlavu. V útočném pásmu se puk dostal od Chalupy a Čichovského až k obránci Janu Katriňákovi, který propálil vše co mu stálo v cestě a jeho střela zapadla do horní části branky Haisla. A v jednácté minutě již domácí celek vedl 2:0. Po sérii šancí se v okolí branky Litoměřic nejlépe zorientoval Matěj Chalupa a skóroval. V sedmnácté minutě se opět předvedlo již tradiční duo Chalupa – Kuchař, prvně jmenovaný přihrával a domácí kapitán si poté pohrál s obranou hostů i gólmanem Haislem a dostal svůj celek do vedení o tři branky. A to již bylo v první třetině vše. Hráči Stadionu si moc šancí nevytvářeli a když ano tak narazili na pozorného Vladaře.

Obraz hry se vůbec nezměnil ani ve druhé třetině. Jasně lepší byla stále Roudnice, která při tom disponovala mladším kádrem než litoměřický celek. Branka na 4:0 přišla v dvacáté sedmé minutě, kdy se do úniku dostal Martin Pražienka a v zakončení si pohodlně vychutnal gólmana hostů. O pár minut později se dorážkou prosadil Martin Kuchař a bylo jasné, že hráči hostí již nebudou mít sily na zvrat. O dalších pár okamžiků poté se povedlo vstřelit první branku i hostům, když puk ve zmatku dorážel Lukáš Minka. Ale roudničtí mladíci se nenechali rozhodit. V třicáté šesté minutě zvýšil na 6:1 Jan Polák, kterému asistoval Lukáš Čichovský. Hned v následující minutě se po hezké spolupráci s Kuchařem trefil také Dominik Kruncl. To byla také tečka za dvacetiminutovkou, která byla na branky velmi bohatá.

Také úvod poslední třetiny vypadal velmi nadějně. Po šesti minutách hry vstřelil zkompletoval svůj hattrich Martin Kuchař, kterému opět přihrával Matěj Chalupa. Za hosty poté sice ještě korigoval Michal Landa, ale poslední slovo měla opět Roudnice. A střelcem byl opět domácí kapitán Martin Kuchař po asistenci od Milana Krivokapiče. V závěrečných minutách si roudničtí mladící vytvořili ještě několik šancí, ale vytoužená „desítka“ nakonec nepadla.

Hráči roudnického mladšího dorostu tak porazili Stadion Litoměřice naprosto zaslouženě 9:2. Diváci na zimním stadionu viděli bojovný hokej s několika pěknými gólovými akcemi, ale musí se uznat, že i domácím hráčům velmi často odskakovaly přihrávky a vznikaly tak nepříjemné momenty v obranném pásmu. Ale ty spolehlivě řešil gólman Daniel Vladař, který tak navázal na své výkony z posledních zápasů. Velmi dobře si opět vedl také první útok, který se postaral o většinu branek.

Roudnické naděje sehrají další zápas již v neděli 30. října na ledě Karlových Varů „B“ (Sokolov). Na domácím stadionu se představí ve čtvrtek 3. listopadu od 18:00 proti SK Kadaň.