rou-spa1 10 11 094Svěřenci trenérů Davida Volka a Petra Bílka dnes doplatili na špatný vstup do utkání a na domácím ledě tak se Spartou prohráli 2:5.

Plnou hlavu starostí museli mít před dnešním utkáním ELIOD LMD trenéři domácího celku, protože měli opět k dispozici pouze 14 hráčů do pole. V roudnické brance byl opět připraven Daniel Vladař.

Vstup do zápasu našim mladým nadějím bohužel vůbec nevyšel. Už po 22 sekundách hry dostal puk za záda Vladaře se štěstím hostující Jaššo. A to nebylo na úvod vše. Na konci druhé minuty dokázal Robert Lis vstřelit druhou branku a Sparta se tak rázem ujala pohodlného vedení. S přibývajícími minutami se stále zkvalitňoval výkon roudnických hráčů, kteří se zlepšovali jak v bruslení  tak v kombinaci. Ale ani to jim nebylo nic platné a i přes zajímavé šance se skóre do konce první třetiny nezměnilo.

Také ve druhé části pokračovali naši hráči ve stanoveném trendu, ale branky stále nepřicházely a tak znovu skórovala Sparta. Tu dostal do vedení o tři branky Dominik Šťastný. Jenže roudničtí hráči se nevzdali. Neuběhla ani minuta, když rychlík Matěj Chalupa překonal Štěrbu a snížil na 1:3. Pohlednou akci předvedl v třicáté sedmé minutě domácí kapitán Martin Kuchař, který nejprve vyškolik několik hráčů Sparty a následně přesně přihrál na Matěje Chalupu, který byl v koncovce nekompromisní – 2:3. Bylo naprosto evidentní, že vstřelené branky vlily do našich hráčů hodně energie a Sparta se tak ocitala pod velkým tlakem. Sparťané se dokázali dostat spíše do ojedinělých šancí, které končily u připraveného Vladaře. Další obrovskou šanci měli ve vlastním oslabení v samotném závěru druhé třetiny opět Kuchař a Chalupa, ale celá akce bohužel skončila nepřesně.

Poslední dvacetiminutovka nabízela vyrovnaný hokej, ale hře kralovali gólmani a tak se skóre stále neměnilo. Velká šance pro Spartu přišla v padesáté minutě, když byli vyloučeni Katriňák a Zejda. Hosté tak dostali možnost zahrát si přesilovou hru 5 na 3 a to více než minutu. Jenže domácí hráči byli v obrane pozorní a tak ke změně skóre nedošlo. Rozhodující moment utkání přišl v padesáté třetí minutě, když chybu domácích potrestal Vojtěch Komínek a když chvilku poté přidal pátou branku Sparty Adam Choc, bylo rozhodnuto. Na výsledku už nic nezměnilo ani trestné střílení pro Roudnici a Sparta „B“ si tak odvezla výhru 2:5.

Domácí hráči dnes podali v oslabené sestavě velmi slušný výkon a mohou jen litovat několika vyložených šancí, které nevyužili zejména ve 2. třetině a samozřejmě také úvodu, kde se Spartě povedlo odskočit o dvě branky.

Naši mladší dorostenci sehrají další zápas v sobotu 8. října od 13:00 v Příbrami.

HC Roudnice n.L. – HC Sparta Praha „B“ – 2:5
(0:2 – 2:1 – 0:2)
Branky:
0:1 – 00:22 – Jaššo (AS: Zídek)
0:2 – 01:54 – Lis (AS: O. Procházka)
0:3 – 28:53 – Šťastný (AS: O. Procházka, Choc)
1:3 – 29:40 – Chalupa (AS: Kuchař)
2:3 – 36:39 – Chalupa (AS: Kuchař)
2:4 – 52:37 – Pěkný (AS: M. Jandus, T. Jandus)
2:5 – 54:55 – Choc (Bez asistence)
Vyloučení: 8:6 – navíc Zídek (S) 10 min. OT za úder do oblasti hlavy a krku a za faul Kazdy (S) nařízeno trestné střílení