Hráči roudnického mladšího dorostu dnes bohužel nestačili na Most, jako rozhodující se ukázal zejména velký počet chyb v obraně.

Již před začátkem utkání bylo jasné, že na svěřence trenéra Petra Bílka čeká velmi těžká zkouška. Most měl totiž k dispozici celkem 13 hráčů ročníku 1996 a vůbec žádného hráče ročníku 1998. Hosté nasadili také posily z Litvínova a měli rovněž výhodu výškové převahy.

Ihned po úvodním vhazování se do útoku hrnul kapitán Martin Kuchař a nebezpečně ohrozil Truhláře. I v následujících minutách se roudnickým hráčům dařilo dostat hosty pod tlak, ale něco stále chybělo v koncovce. To Most dokázal hrozit z velmi nebezpečných brejků, jelikož domácí obránci byli velmi nepozorní. První trest za to přišel v osmé minutě,  když chybu ve středním pásmu potrestal Chmelař, který Most posílil z Litvínova. O další tři minuty poté přišlo další propadnutí roudnických hráčů a Chmelař zvyšoval již na 0:2. Jenže ani to nestačilo, aby domácí hráči začali dávat pozor v obranné fázi. Dvě minuty před koncem první třetiny musel gólman Vladař likvidovat další obrovskou šanci bravurním zákrokem vyrážečkou a držel tak svůj tým ve hře.

Ani ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil. Roudnice se dokázala pevně usadit v útočném pásmu, ale ve finální fázi stále přicházely nepřesnosti. To Most praktikoval typický anti-hokej a víceméně spoléhal pouze na rychlé brejky, ke kterým měl dostatek prostoru. Další z těchto úniků musel Daniel Vladař likvidovat už ve 22. minutě, kdy hostujícího útočníka zastavil betonem. Roudničtí hráči odvedli velmi dobrou práci v téměř minutovém oslabení tři na pět se kterým si trio Kolenatý, Chalupa a Kuchař poradilo velmi dobře. Odměna za roudnickou aktivitu nakonec přišla až v třicáté třetí minutě. Za brankou si puk vybojoval Lukáš Čichovský, vyjel před brankou a bez komplikací překonal Truhláře – 1:2. Vstřelený gól vlil evidentě krev do žil roudnických hráčů a ti si v následné přesilové hře vytvořili obrovský tlak. Mosteckým hráčům se vůbec nedařilo dostat z vlastního pásma, ale Roudnici bohužel vůbec nepřálo štěstí v koncovce. V poslední minutě druhé třetiny opět přišel nedůraz před domácí brankou a hostující Chmelař zkompletoval svůj hattrick. Hráči tak odcházeli do kabin za stavu 1:3, když vedl méně aktivní celek.

Bohužel úvod poslední dvacetiminutovky Roudnici vůbec nevyšel. Mostečtí hráči rozehráli ve čtvrté minutě hry hezkou kombinaci v útočném pásmu a úplně osamocený Burda překonal Vladaře. Roudničtí hráči se nevzdávali, ale koncovka stále vázla a rozdíl ve skóre se nezvyšoval jen díky pozornému výkonu domácího gólmana. V padesáté sedmé minutě vykřesal jiskřičku naděje pro Roudnici obránce Jan Katriňák, který se důrazně prosadil v útočném pásmu a snížil na rozdíl dvou branek. Nicméně naděje vydržela pouhou minutu, to se totiž do dalšího samostatného úniku se štěstím dostal Jakub Pejša a zpečetil tak konečný stav na 2:5.

Roudnice tak dnes na domácím ledě prohrála s výrazně zkušenějším soupeřem 2:5. Domácí hráči si však dokázali vytvářet v útočném pásmu velmi dobrý tlak, ale v koncovce to dnes bohužel nebylo ono. Hosty navíc velmi dobrým výkonem podpořil gólman Jiří Truhlář. Volné chvilé si v dnešním měření sil brala také roudnická obrana. Bylo až neuvěřitelné sledovat kolikrát se hráči Mostu pohybovali bez dozoru za oběma obránci. Hosté si tak mohli dovolit praktikovat anti-hokej, když jejich jediným cílem bylo vyrážet do velmi nebezpečných brejků.

Další zápas Roudnice sehraje v neděli 27. listopadu na domácím ledě od 10:00 proti HC PZ Kladno.

ELIOD LMD
HC Roudnice n.L. – HC Most – 2:5
(0:2 – 1:1 – 1:2)
Branky:
0:1 – 07:47 – Chmelař (AS: Remeš)
0:2 – 10:50 – Chmelař (AS: Remeš)
1:2 – 32:18 – Čichovský (Bez asistence)
1:3 – 39:06 – Chmelař (AS: Jehlík)
1:4 – 43:23 – Burda (AS: Chmelař, Jehlík)
2:4 – 56:01 – Katriňák (AS: Čichovský)
2:5 – 57:06 – Pejša (Bez asistence)
Vyloučení: 8:8
Využití: 1:1
V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Martin Novák – Ptáček, Fiala

Sestava HC Roudnice n.L.:
Vladař (Fridrych) – Kolenatý, Krivokapič, Katriňák, Vyštejn, Stibůrek, Forro – Chalupa, Kuchař, Yu – Čichovský, Pražienka, Polák – Cach, Kotrbatý, Satran – Richtr

Sestava HC Most:
Truhlář (Bohuslav) – Průša, Matys, Willert, Skořepa, Jonáš, Lancinger – Pejša, Chmelař, Čmolík – Nedrda, Freibauer, Vaněk – Vávra, Burda, Remeš – Vladař, Seifer, Jehlík

Fotky najdete ZDE!
Foto: Kateřina Vladařová

Video sestřih utkání najdete ZDE!
Kamera:
Karel Kubeš

Autor článku: Michal Procházka