Naši mladší dorostenci absolvovali v sobotu premiéru na domácím ledě při soutěžním utkání a zaslouženě rozdrtili Děčín.

Svěřenci trenérů Volka a Bílka nastoupili k dnešnímu utkání s cílem napravit si reputaci po úvodní prohře v Berouně. Musíme ještě dodat, že v 1. kole bylo chyběli celkem 4 hráči základní sestavy a na ZS v Berouně byla vinou teplého počasí velmi silná mlha.

V úvodu dnešního zápasu byl aktivnější Děčín, který se od prvních minut hrnul do koncovky, ale ztroskotával na dobrém výkonu gólmana Vladaře. To roudnickým hráčům se povedlo využít hned první velkou šanci. Do velmi dobré pozice se v páté minutě dostal kapitán Kuchař, který propálil hostujícího gólmana a dostal Roudnici do vedení 1:0. A v 10. minutě byl rozdíl ve skóre již o dvě branky, protože se dokázal prosadit Chalupa. První útočná formace i nadále pokračovala v útočném hokeji a o dvě minuty později již Chalupa zvyšoval na 3:0. O další dvě minuty později našel před brankou osamoceného Poláka a ten dostal puk do branky – 4:0. Děčín dokázal snížit v devatenácté minutě, když do branky smolně propadal střela Staňka. Konečnou podobu výsledku 1. třetiny nakonec stanovil v poslední minutě Chalupa, který zvýšil na 5:1.

Ani ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Domácí hráči pokračovali v ofenzivním tažení a Děčín se naopak nedokázal v ofenzivě výrazněji prosadit. Ve druhé části přidal po jedné brance každý z tria Chalupa, Kuchař a Polák. Roudnice tak vedla naprosto zaslouženě 8:1.

Závěrečná třetina už velké změny ve skóre nepřinesla. Oba celky vstřelily dvě branky, za domácí se prosadil nejprve Vu Hung a poté i Pražienka. Roudnice si tak díky dobrému výkonu připsala zaslouženou výhru 10:3. Je smutné, že realizační tým Děčína dělal v úvodu poslední části naprosto nesmyslné průtahy s napadnutím věku domácího gólmana Vladaře a následně se po potvrzení správnosti nikdo ani neomluvil.

Další zápas sehrají naši mladší dorostenci v sobotu 24.9. od 11:30 na ledě Baníku Most.

HC Roudnice n.L. – HC Děčín – 10:3
(5:1 – 3:0 – 2:2)