Hráči našeho mladšího dorostu dnes na domácím ledě zaslouženě přehráli Beroun 5:3. Největší zásluhu na výhře měl kapitán Martin Kuchař, který vsítil 4 branky.

Domácí trenér Petr Bílek se i dnes musel obejít bez Matěje Chalupy a tak opět došlo k drobným změnám ve složení útoků. Žádná změna se neděla v brance, kde byl opět připraven spolehlivý Daniel Vladař.

Roudnice vstoupila do utkání velmi aktivně, ale nadějná šance hned v první minutě zůstala nevyužita. Poté jsme sledovali celkem vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách, ale stav zůstával stále bez branek. První gólový moment přinesla až sedmnáctá minuta. Při přesilové hře se ke kotouči za brankou dostal Martin Kuchař, následně si přejel před bránu a prostřelil překvapeného Havla. A to bylo do konce první části již vše.

To vstup do druhé třetiny roudnickým hráčům vůbec nevyšel. Domácí obránci neustále zapomínali na soupeřovi hráče sjíždějící do středu kluzistě a ti se tak dostávali do nebezpečných šancí. Hned ve dvacáté druhé minutě tak přišlo vyrovnání, když zůstal naprosto zapomenout velmi rychlý Kokoška, který se vřítil do útočného pásma a překonal bezmocného Vladaře. Ten se poté musel vytasit ještě několika důležitými zákroky, protože v obraně stáli vznikaly problémy. V polovině utkání tak na sebe opět vzal odpovědnost Martin Kuchař, ten se velmi rychle rozjel do útočného pásma a přestože byl nedovoleně atakován berounským obráncem, dokázal dostat puk do branky – 2:1. A to nebylo od domácího kanonýra vše. O šest minut později se totiž Kuchař dostal do dalšího úniku po křídle, opět byl nedovoleně atakován, ale dokázal to ustát a následně si bez problémů poradil i s gólmanem hostí. Jenže o chvilku později přišla další chyba domácích v obranném pásmu a gólman Vladař byl po střele Bureše bezmocný. Hráči se tak rozešli do kabin při stavu 3:2 pro Roudnici.

Jenže vstup do poslední třetiny vyšel pro roudnické hráče velmi dobře. Po necelých čtyřech minutách hry se puku zmocnil Martin Kuchař a po nádherné akci, kdy si pohrál s obranou soupeře zakončoval přesně do horní části branky – 4:2. Rozhodnuto však stále nebylo, protože hosté se dostávali do nebezpečných protiútoku, které likvidoval připravený Vladař. Beroun dostal šanci na snížení deset minut před koncem, když byl vyloučen domácí Vyštejn. Jenže ihned po vhazování si kotouč vybojoval Jan Polák a ve velké rychlosti se rozjel do útočného pásma, kde se nejprve zbavil obránců a poté dostal puk za záda překvapeného Havla. O chvilku poté se v naprosto příšerném světle prezentoval hostující Lukáš Hampl. Ten totiž u mantinelu dvakrát koleny tvrdě šlápl na krk domácího kapitána, který padal po souboji k zemi. Po tomto nepochopitelném faulu zůstal ležet otřesen na ledě a odnesl si tržnou ránu v obličeji. V následujících minutách se Berounu povedlo snížit zásluhou Bureše, ale to bylo v dnešnm utkání již vše.

Svěřenci trenéra Petra Bílka tak na domácím ledě naprosto zaslouženě vyhráli 5:3. Klíčovým hráčem byl dnes Martin Kuchař, který na sebe vzal veškerou odpovědnost a vstřelil po hezkých akcích čtyři branky. Nicméně v domácí obraně vznikalo hodně chyb, nejvíce zejména na začátku druhé třetiny, kdy se berounští hráči několikrát ocitali naprosto osamoceni ve výhodných pozicích. Dost práce měl tak opět gólman Daniel Vladař, který opět spolehlivým výkonem pomohl týmu k zisku dvou bodů.

Roudničtí hráči sehrají další zápas až ve středu 16. listopadu v Děčíně.

5:3 – 53:43 – Bureš (Bez asistence)
Vyloučení: 8:8 – navíc Forro (R) 10 minut OT za vražení zezadu a Hampl (B) 10 minut OT za úder na hlavu