Roudničtí mladší dorostenci dnes bohužel nedokázali využit slibné vedení 4:2 a nakonec tak prohráli smolně 5:4. Hattrickem se tentokrát prezentoval Matěj Chalupa.

Svěřenci trenéra Petra Bílka dnes nastoupili k dalšímu utkání ELIOD LMD na zimním stadionu v Sokolově, kde se střetli s celkem HC Karlovy Vary „B“.

Roudnická sestava dnes byla naprosto totožná, jako při pátečním utkání proti Litoměřicím. Díky přesvědčivé výhře 9:2 ani nebyl žádný důvod ke změnám. A také dnešní zápas začal pro hosty velmi dobře. Hned po necelé minutě hry se před brankou po přihrávce od Kuchaře prosadil Matěj Chalupa a sotal tak svůj celek do rychlého vedení. Karlovarští dostali možnost na vyrovnání při přesilové hře v jedenácté minutě, ale prozatím neuspěli. Vyronání nakonec přišlo o tři minuty později rovněž při přesilovce, když Vladaře překonal Schildhabel. Jenže roudničtí hráči se nevzdali. V sedmnácté minutě našel opět Kuchař dalším přesným pasem Matěje Chalupu, který podruhé překonul Letochu a vyhnal ho z branky. V závěru třetiny si dvě přesilovky zahrála i Roudnice, ale bohužel zůstaly nevyužity.

Ve druhé části se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Domácí dostali velkou šanci na vyrovnání v dvacáté sedmé minutě, když si díky vyloučením Urbana a Poláka zahráli minutu přesilovou hru pět na tři, ale bez úspěchu. A tak se opět potvrdilo nepsané pravidlo nedáš, dostaneš. V třicáté druhé minutě se totiž opět prosadilo duo Chalupa – Kuchař. V roli přihrávajícího byl znovu roudnický kapitán a zakončoval Matěj Chalupa, který tak zkompletoval svůj hattrick. V dalším průběhu třetiny viděli diváci na sokolovském zimním stadionu ještě po jedné přesilové hře na obou stranách, ale skóre se již neměnilo.

Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky se domácí dostali zpět do hry. Konkrétně v čtyřicáté čtvrté minutě, když Vladaře podruhé překonal Schildhabel. Ale v padesáté minutě byl rozdíl ve skóre opět o dvě branky. Do zakončení se totiž protlačil Martin Kuchař, který domácího gólmana překonal přesnou střelou mezi betony. Jenže s postupujícím časem začaly roudnickým hráčům citelně ubývat síly. Trenér Petr Bílek by tak jistě nejradši zapoměl na období hry od času 50:18 do 55:53. Domácí hráči totiž během této doby vstřelili zásluhou Čejky, Šestáka a Makovce hned 3 branky a naprosto otočili průběh utkání. V závěrečných minutách se roudnickým hráčům už bohužel vstřelit branku nepodařilo, naopak Vladař ještě musel likvidovat trestné střílení.

Roudnice tak dnes i přes nadějný průběh prohrála 5:4 a ze Sokolova tak odjela bez bodu. Střelecky se dnes opět velmi dobře prezentoval první útok. Hostující hráči musí jistě ocenit i výkon gólmana Daniela Vladaře, který opět zlikvidoval několik vyložených šancí a svůj tým hodně podržel.

Roudnické naděje sehrají další zápas již ve čtvrtek 3. listopadu od 18:00 na domácím ledě proti SK Kadaň.

1:3 – 31:07 – Chalupa (AS: Kuchař)
2:3 – 43:01 – Schildhabel (AS: Čejka, Šesták)
2:4 – 49:23 – Kuchař (AS: Katriňák)
3:4 – 50:18 – Čejka (AS: Šesták)
4:4 – 54:25 – Šesták (AS: Čejka, Schildhabel)
5:4 – 55:53 – Makovec (AS: Trofimov)
Vyloučení: 5:5 – navíc za faul Urbana (R) nařízeno trestné střílení (neproměněno)