Naši mladší dorostenci nakonec po dramatickém průběhu zvítězili na ledě Děčína. Do střelecké listiny se 3x zapsal Matěj Chalupa a po jedné brance přidali Martin Kuchař, Martin Pražienka a Matěj Satran.

Svěřenci trenéra Petra Bílka nastoupili k dalšímu utkání ligy mladšího dorostu na ledě Děčína, který v prvním vzájemném měření sil porazili vysoko 10:3. Roudnice nastoupila do zápasu v téměř kompletní sestavě a byla tak nepochybně favoritem.

První minuty dnešního utkání nepřinášely moc pohledný hokej, dalo by se říci, že spíše sérii chyb a nepřesností. Šťastnějším celkem byl v úvodu nakonec Děčín. Ve čtvrté minutě totiž zůstal absolutně nepokrytý domácí Gruber, který nebezpečně vypálil ze střední vzdálenosti. Kotouč byl nejprve smolně tečován holí jednoho z branících hráčů a následně se odrazil od masky bezmocného Vladaře za jeho záda – 1:0. Vyrovnání na sebe však nenechalo čekat dlouho. Už v osmé minutě krásně projel domácí obranou po individuální akci Matěj Satran a suverénně zakončil. Dvě minuty poté dostala Roudnice možnost přesilové hry. V jejím závěru vypálil od modré obránce Milan Krivokapič, domácí gólman Zajíček puk pouze vyrazil a pro Matěje Chalupu už nepředstavovalo žádný problém dorazit puk do branky a dostat tak svůj celek do vedení. A to ještě nebylo v první třetině vše. V osmnácté minutě vystihl Huang Yu přesnou přihrávkou před brankou osamoceného Matěje Chalupu, který prostřelil Zajíčka a zvýšil tak stav utkání na 1:3. Roudnice tak po první části vedla o dvě branky, ale výkon nebyl ideální.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Nicméně střelecky se zatím stále více dařilo hostům. V polovině utkání vystihl David Kolenatý přesným pasem ujíždějícího Martina Pražienku, který využil propadnutí obrany a bez kompromisů překonal Zajíčka – 1:4. To domácím se povedlo snížit na rozdíl dvou branek za dalších pět minut, když využil chybu roudnických hráčů v obranném pásmu Lihtenberk a překonal jinak jistého Vladaře. To bylo již ve druhé části vše a dale se očekávat, že Děčín v posledních dvaceti minutách vsadí na velkou ofenzivu.

To se nakonec také potvrdilo. Hned v čase 41:38 domácí snížili zásluhou Deimla na rozdíl jediné branky a bylo tak jasné, že na roudnické hráče čeká hodně těžká práce. Následující minuty by se klidně mohly nazvat festivalem neproměněných šancí. Hostující hráči si dokázali vytvářet zajímavé příležitosti, ale neustále se pokoušeli překonat Zajíčka střelami do horní části branky, které většinou končili mimo. To domácí se hrnuli do branky a snažili se Vladaře překonat svým důrazem, ale roudnický brankář odolával. Nicméně v padesáté čtvrté minutě bylo vyrovnáno 4:4. Děčínští hráči se dostali do úniku dva na jednoho a Deiml dokázal podruhé překonat Vladaře. Rozhodující okamžiky celého zápasu nakonec přišly v padesáté deváté minutě a byly hned dva. Nejprve se jeden z děčínských hráčů dostal do samostatného úniku a dokázal nebezpečně zakonči, ale hostující gólman byl připraven a skvělým zákrokem držel šance svého týmu. Rozhodující slovo si nakonec vzal kapitán Martin Kuchař. O půl minuty později totiž vyškolil obranu Děčína a stejně tak i gólmana Zajíčka a Roudnice tak rázem vedla 4:5! Děčínští se však nevzdávali a zkusili ještě hru bez brankáře. Při té byli velmi nebezpeční a snažili se za každou cenu vyrovnat, ale v čase 59:28 se kotouče zmocnil Matěj Chalupa a střelou do prázdné branky uklidnil svůj tým a zkompletoval hattrick.

Roudnice si tak z Děčína odvezla dva body za výhru 4:6. Nicméně musíme uznat, že k vidění nebyl příliš pohledný hokej, ale spíše velký boj a z toho plynoucí nepřesnosti. Roudničtí hráči dokázali zbytečně promrhat vedení o tři branky a o osudu utkání tak nakonec musela rozhodovat až 59. minuta. Kdy nejprve svůj tým velmi podržel gólman Daniel Vladař, který opět navázal na své výkony z minulých utkání. A o výhře pak nakonec rozhodl kapitán Martin Kuchař.

Další utkání Roudnice sehraje již v sobotu 19. 11. od 16:00 na domácím ledě proti HC Baník Most.