Hokejistům našeho týmu mužů se poprvé v sezoně nepovedlo získat plný počet bodů. Na domácím ledě totiž ztratili nadějné vedení a nakonec prohráli 4:5 na samostatné nájezdy.

Svěřenci trenéra Petra Bílka nastoupili k utkání 5. kola KP v téměř kompletní sestavě. Poprvé v letošní sezoně se v soutěžním utkání představil také útočník Adam Kotrba, který patřil v minulé sezoně k největším oporám „A“ týmu. K dispozici naopak nebyli útočníci Miloslav Hlavička a Petr Sailer, kteří jsou zranění. V sestavě Loun se neobjevili útočníci Gebelt a Petrlík, kteří dřívě působili právě v Roudnici.

Důvěru v brance domácích dostal Martin Dobiáš, který chytal i poslední utkání proti Vřesové. Start do utkání však vyzněl lépe do Louny. Ve čtvrté minutě se při vyloučení hostujícího Saka totiž v oslabení prosadil Lukáš Vaic – 0:1. Jenže roudnická odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. O půl minuty později bylo vyrovnáno zásluhou Petra Richtera, který zužitkoval přihrávku od Kotrby. I v následujících minutách pokračoval domácí celek v aktivní hře a vytvářel si dostatek šancí. A odměna přišla hned ve čtrnácté minutě, když Roudnici dostal do vedení dosud nejlepší střelec Boris Nestrašil. V poslední minutě první třetiny dokázal dostat puk za záda Charváta také Adam Kotrba, kterému přihrávali Marek Antal a Karel Manhart. Na ukazateli skóre tak svítil stav 3:1 a domácí mohli být se svou hrou i výsledkem velmi spokojeni.

Jenže s přibývajícím časem se zvyšovala také aktivita hostů. Hned v úvodu druhé části tak přišlo z hole Lukáše Vaice snížení na 3:2. Rozdíl ve skóre se na dvě branky zvýšil opět až v třicáté čtvrté minutě, kdy se dnes podruhé prosadil roudnický první útok. Tentokrát zakončoval Martin Fiala a přihrávali Nestrašil s Manhartem. Lounům se však povedle před koncem druhé třetiny snížit zásluhou Vojtěchovského a tak bylo zaděláno na zajímavou zápletku.

V poslední dvacetiminutovce byli lounští hráči stále více bojivnější a snažili se využívat nabízených chyb. Velkou šanci dostali v padesáté první minutě, kdy jim byla nabídnuta dlouhá přesilová hra pět na tři. A ta nakonec přinesla po necelé minutě vyrovnání, když Dobiáše propálil zkušený Petr Derfler. To byla také poslední branka zápasu a na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

Ty se však domácím nepovedly a hosté zásluhou Petra Derflera získali bonusový bod za výhru 4:5 po samostatných nájezdech.

Roudnice sehraje další zápas v sobotu 22. října od 17:00 na ledě SK Kadaň „B“.

Zápas očima trenéra HC Roudnice n.L. „A“ Petra Bílka:
Začali jsme aktivně, soupeře jsme přebruslovali a vedli nadějně 3:1 a poté 4:2. Svým špatným přístupem, lehkovážností a množstvím chyb jsme však více bojovnějšímu mužstvu dovolili vyrovnat. Z nabídnuté přesilovky tři na pět, když jsme se nechali zbytečně vyloučit. Příčiny prohry vidím v malé střelbě, naše akce také končily v rohu hřiště a ne střelou na branku. V této soutěži se nedá hrát profesorsky a zakončovat do prázdné branky. Bohužel jsme se přizpůsobili soupeři, prali se a nehráli náš hokej.

HC Roudnice n.L. – HC Slovan Louny – 4:5 sn
(3:1 – 1:2 – 0:1)
Branky:
0:1 – 03:29 – Vaic (AS: Šedivý)
1:1 – 03:58 – Richter (AS: Kotrba)
2:1 – 13:08 – Nestrašil (AS: Fiala, Manhart)
3:1 – 19:29 – Kotrba (AS: Antal, Manhart)
3:2 – 22:11 – Vaic (AS: Sak)
4:2 – 33:55 – Fiala (AS: Manhart, Nestrašil)
4:3 – 37:45 – Vojtěchovský (AS: Derfler)
4:4 – 51:41 – Derfler (Bez asistence)
4:5 – 60:00 – Derfler (Rozhodující nájezd)
Vyloučení: 10:12 – navíc Štěpán (R) a Trefný (L) 10 minut OT za nesportovní chování