První soutěžní utkání týmu mužů pod vedením trenéra Petra Bílka naši hráči zaslouženě vyhráli.

Našemu týmu mužů se dnes povedl úspěšný vstup do KP. Trenér Petr Bílek měl k dispozici velké množství hráčů. V mužstvu zůstala čtveřice ve složení Antal, Sailer, Bílek a Štěpán z loňského druholigové celku. Poprvé se v roudnickém dresu předvedl Pražák, Nestrašil (v minulé sezoně Řisuty) nebo také Manhart (v minulé sezoně Kolín). V týmu Lovosic se představili také bývalí hráči Roudnice Josef Černý a Jiří Petrus.

Samotný úvod utkání nenabízel moc pohledný hokej. Bylo jasně patrné, že oba celky ještě nejsou dostatečně sehrány. Do vedení se nakonec první dostali domácí. Konkrétně v deváté minutě, kdy se po přihrávce od Hlavičky prosadil Kopecký. Další branka padla hned minutu poté, když se premierově v roudnickém dresu trefil Karel Manhart. Povedenou čtyřminutovku zakončil ještě Hlavička a domácí celek tak rázem vedl 3:0. Nutno dodat, že do několika šancí se dostával i hostující tým, ale domácí držel spolehlivými zákrokry gólman Folk.

V dvacáté sedmé minutě využil okénku v roudnické obraně Šindela, který tak snížil na 3:1. Ale chvilku poté již Lukáš Krob zvyšoval na 4:1, protože gólman Volf nedokázal zkrotit jeho střelu. O chvíli později vrátil Lovosice do hry bývalý hráč Litoměřic Horejsek, který snížil na 4:2.

Uklidnění pro domácí tým přinesl hned na začátku poslední třetiny důrazný Manhart, který opět po asistenci Nestrašila zvýšil na 5:2. Následně vstřelil svou druhou branku v utkání Horejsek, ale poslední slovo měla Roudnice. Konkrétně Petr Sailer, který byl důrazný při přesilové hře a pečetil tak výsledek 6:3.

Roudničtí hráči tak úspěšně vstoupili do nové sezony v KP. Je třeba dodat, že rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, ale několik zajímavých šancí zůstalo nevyužito. Na druhé straně předvedl několik důležitých zákroků i gólman Pavel Folk. Je jasné, že s přibývajícím časem budou výkony lepší a lepší.

V dalším kole mají naši hráči volno a další zápas tak sehrají až v sobotu 1. 10. 2011 od 17:00, kdy na domácím ledě přivítají HC Stadion Cheb. Na utkání bude jednotné vstupné 20,- Kč.

HC Roudnice n.L. – HC Lovosice – 6:3
(3:0 – 1:2 – 2:1)
Branky:
1:0 – 08:46 – Kopecký (AS: Hlavička)
2:0 – 09:54 – Manhart (AS: Nestrašil)
3:0 – 12:21 – Hlavička (AS: Vostárek)
3:1 – 26:55 – Šindela (AS: Černý)
4:1 – 27:25 – Krob (Bez asistence)
4:2 – 29:18 – Horejsek (AS: Haken)
5:2 – 40:54 – Manhart (AS: Nestrašil)
6:2 – 45:46 – Sailer (Bez asistence)
6:3 – 47:47 – Horejsek (AS: Řežábek)
Vyloučení: 7:6
Využití: 2:1
V oslabení: 0:0

Sestava HC Roudnice n.L.:
Folk (Kolařík) – Richter, Antal, Packo, Tintěra, Kopecký, Woš, Sommer – Sailer, P. Bílek, Štěpán – Vostárek, Manhart, Nestrašil – Pražák, Krob, Hlavička – Hauzr, P. Novák

Sestava HC Lovosice:
Volf (Vitvar) – J. Černý, Šindela, Kříž, Haken, Horejsek, K. Gudera ml., Petrus, Řežábek, Hříbal, Veselý, Beneš, K. Gudera st., M. Černý

Autor článku: Michal Procházka