Našim mužům se povedlo i druhé utkání v KP. Dnes totiž na domácím ledě porazili Cheb a na svém kontě mají již druhou výhru.

Roudničtí hokejisté odehráli v sobotu utkání 3. kola KP. Svěřenci trenéra Petra Bílka měli v minulém kole volno a tak měli dostatek času připravit se na zápas s Chebem. Domácí kouč měl k dispozici opět téměř kompletní kádr, v brance byl připraven Pavel Folk a záda mu z lavičky kryl Karel Kolařík.

Utkání začalo s menším zpožděním, protože Cheb přijel bez registračních průkazů a rozhodčí tak museli u všech jeho hráčů ověřovat totožnost. Ale samotný úvod zápasu ukázal, že ani tyto problémy nenechaly na hráčích Chebu žádné následky. Hned ve druhé minutě hry dokázal využít chyby domácích Kala, který tvrdě propálil Folka – 0:1. Jenže hosté se z vedení neradovali dlouho. Vyrovnání zařídil v přesilové hře střelou mezi betony Manhart, po asistenci Nestrašila. Do zajímavé příležitosti se poté dostal Lukáš Krob, ale kotouč skončil v náruči Tichého. Roudnici tak dostal do vedení až v osmé minutě Boris Nestrašil, který zakončil další povedenou spolupráci s Manhartem. O další čtyři minuty přidal Nestrašil svou druhou branku, tentokrát po asistenci Martina Fialy. Tp v šestnácté minutě se tentokrát prosadil Fiala, po přihrávce Manharta. A to již bylo v první třetině vše, o všechny branky domácích se tak postaral jeden útok.

Ani úvod druhé třetiny nepřinesl velkou změnu obrazu hry. Pátou branku domácích vstřelil při přesilové hře Lukáš Krob, který po přihrávce od Vostárka zakončoval mezi betony Tichého. Snížení na 5:2 přinesla dvacátá osmá minuta, kdy povedenou kombinaci v početní výhodě zakončoval Horník. Jenže poslední slovo měla opět Roudnice. Duo Nestrašil – Manhart rozpoutalo zmatek u brankoviště hostí a druhý jmenovaný vstřelil šestou branku domácích. Hráči tak odcházeli do kabin za stavu 6:2 pro domácí.

Poslední třetina nakonec přinesla velkou přestřelku. Hostům se zásluhou Strýčka povedlo znovu snížit, ale o chvilku později našel Krob osamoceného Hlavičku, který zkušeně zakončoval do odkryté části branky – 7:3. Další hezkou akci přinesla padesátá minuta, Tomáš Hauzr našel přesnou přihrávkou Petra Sailera a ten propálil vše co mu stále v cestě. Jenže Cheb se stále nevzdával, zásluhou Váňi a Škárky snížil až na 8:5. Ale poslední slovo měla opět Roudnice a to Lukáš Krob, který zapečetil výhru 9:5.

Svěřenci trenéra Petra Bílka si tak připsali i druhou výhru v sezoně, naopak Cheb na své první body stále čeká. Roudničtí hráči předvedli hned několik pohledných kombinačních akcí. Jako nejlépe sehrané se zatím jeví trio Nestrašil, Manhart a Fiala. Tito hráči si dnes totiž postarali hned o pět branek.

Další zápas sehraje Roudnice příští sobotu 8. října od 17:00 v Sokolově, kde nastoupí proti Vřesové.

HC Roudnice n.L. – HC Stadion Cheb – 9:5
(4:1 – 2:1 – 3:3)