Svěřenci trenéra Vladimíra Čichovského se umístili na 1. pozici a nechali tak za sebou celky Mostu a Děčína.

V neděli 6.11. organizovala naše 4.třída další ze série „mistrovských“ turnajů hraných 3 na 3 a opět na domácím ledě. Tentokrát jsme hostili týmy HC Děčín a HC Most. V úvodních duelech se našim borcům postavili vrstevníci z Děčína. Naši ve složení  1. tým: Čichovský, Neudeker, Mynařík – Bergerová, Horáková, Richtrová, 2.tým: Klepetko, Krajník, Schönfeld – Bajer, Jeleňák, Pšenička.

1. tým vstoupil do zápasu velice aktivně a bez delšího oťukávání dal soupeři najevo, že chce jednoznačné vítězství (tři střídání tři góly je velice nadějný začátek). Naši borci praktikovali hokej založený na rychlých přihrávkách. Tento styl se ukázal jako velice efektivní. Přílišná euforie z gólové úspěšnosti však vedla zákonitě k poklesu pozornosti a první lajna inkasovala. Druhá lajna zřejmě ze solidarity se přidala. Důrazná trenérova domluva vrátila borce opět do reality a náš brankostroj se opět rozjel. Do druhé třetiny jsme vstupovali s jednoznačným náskokem 8:3 a zřejmě na pokyn trenérů se naši pustili do ještě hokejovější  podívané. Snažili se více o kombinační hokej a zvláště 1.“lajna“ předvedla několikrát uzamčení soupeře před brankou kde po sérii rychlých a přesných přihrávek předváděli dokonalé vyšachování soupeřových hráčů a nádherně předvedený rychlý protiútok na jeden dotek. Brankář hostí se pěkně zapotil. Za zmínku stojí i velmi podařené trestné střílení v podání Kačky Bergrové, kdy nájezd zakončila mazáckou střelou pod lapačku hostujícího brankáře. Protože ani v závěrečné třetině nenašli hostující hráči zásadní recept na obrat skončilo utkání impozantím skóre 20:8, kdy oněch 8 gólů v naší síti lze připsat spíše přehnané snaze po útočení z naší strany než chyb gólmana. Drobné problémy nám dělalo okamžité rozehrání od brankáře namísto tradičního vhazování a střídání za hry bez přerušení, kdy musel trenér vždy hlasem popohnat střídající hráče.

2. tým se rozjížděl o něco pomaleji a soupeř působil houževnatěji. Proto se skóre ač stále v náš prospěch vyvíjelo o poznání méně divočeji, až závěrečná třetina (zřejmě pod vlivem informací z druhého hřiště) znamenala doslova brankovou smršť. Vždyť výsledek 10:1 by vystačil i na poločas v házené. Konečný výsledek 18:2 svědčí o dobré práci v obraně.

K poslednímu duelu nastoupili naši borci proti týmu HC Most. Protože mostečtí přijeli pouze v 10, hrálo se pouze na jednom hřišti. Dlouhé mezery mezi střídáními vedly ke snížení tempa z naší strany. Soupeř byl ve značné výhodě (pouze 3 lajny proti našim 4). Několik pěkných akcí nám zajistilo poměrně pohodové vedení 4:1 po první třetině. V druhé třetině soupeř začal zlobit v útoku a zlepšil i obranou fázi. Výsledek druhé třetiny už nebyl tak jednoznačný (2:1). Ve třetí třetině však přišla ledová sprcha, kdy soupeř, chtějící vítězství, přitlačil na naše borce. Zvýšený tlak plodil chyby a nedorozumění při rozehrávání puku naším gólmanem hosté trestali. Opět nepříliš zdařilé rozhodnutí ČSLH – nutit brankáře rozehrát, když nechce. Musím připomenout, že dvě branky neměli platit, protože hostující hráči při brankářově rozehrávce neodstoupili, ale dorazili puk do branky. Zvuk sirény ukončil třetinu, která skončila naší prohrou 2:5, ale na světelné tabuli svítilo 8:7 a to našim borců umožnilo zvednout nad hlavu pohár za 1.místo.

Autor článku: Pavel Richtr