Vítězem již 15. ročníku tradičního turnaje se stalo HC Palermo Štětí.
 

Na roudnickém zimním stadionu se v sobotu 16. března 2013 sešlo hned 5 celků, které se představily na tradičním memoriálu na počest Jardy „Bubika“ Procházky. Mezi účastníky samozřejmě nechyběl pořádající celek Old Timers Roudnice a tradiční účastníci HC Černěves a Ferodo Mnetěš. Letošního ročníku se oproti minulým rokům zúčastnilo také HC Palermo Štětí a HC Buls Mnetěš.

Hlavním mottem turnaje bylo stejně jako v minulých letech, nezranit se a potěšit se dobrou hrou. Už od úvodních momentů bylo jasné, že hlavním favoritem bude Palermo Štětí, které si připravilo mladou sestavu.

Papírové předpoklady se nakonec naplnily a před posledním utkáním již bylo jasné, že Palermo se stane celkovým vítězem. Závěrečné střetnutí však bylo důležité pro domácí Old Timers, kteří bojovali o druhé místo s Buls Mnetěš. Nicméně prohra 0:9 domácím notně pošramatila skóre a hráči okolo kapitána Zdeňka Nováka se nakonec museli spokojit se 3. místem.

Ještě před závěrečným předáváním cen uctili všichni účastníci minutou ticha památku zesnulých Josefa Hájka a Jiřího Teplého, který byl jedním ze zakladatelů memoriálu. Také proto se od letošního ročníku vyhlašuje nejlepší gólman turnaje, který obdrží putovní pohár Jiřího Teplého. Letos se jím stal Miroslav Ondra z Old Timers Roudnice.

Již tradičně se vyhlašuje i cena Fair Play, kterou obdržel celek HC Černěves. Poté od zástupců rodiny obdrželi poháry všichni účastníci a Palermo Štětí obdrželo také putovní pohár pro vítěze.

„Za rodinu si zaslouží velký dík Zdeněk Novák a Jaroslav Svoboda, kteří memoriál organizují. Dík samozřejmě patří také městu Roudnice nad Labem a místnímu hokejovému klubu.“ řekl Michal Procházka starší.

Fotky najdete ZDE!

Konečné pořadí:
1. HC Palermo Štětí – 8 bodů 
2. HC Buls Mnetěš – 4 body
3. Old Timers Roudnice – 4 body
4. HC Ferodo Mnetěš – 3 body
5. HC Černěves – 1 bod

Cena Jiřího Teplého pro nejlepšího gólmana turnaje:
Miroslav Ondra (Old Timers Roudnice)

Cena Fair Play (nejmenší počet vyloučených):
HC Černěves

Výsledky turnaje:
HC Ferodo Mnetěš – Old Timers Roudnice – 2:4
HC Buls Mnetěš – HC Palermo Štětí – 1:5
HC Černěves – HC Ferodo Mnetěš – 1:2
Old Timers Roudnice – HC Buls Mnetěš – 2:4
HC Palermo Štětí – HC Černěves – 2:1
HC Buls Mnetěš – HC Ferodo Mnetěš – 2:2
HC Černěves – Old Timers Roudnice – 2:4
HC Ferodo Mnetěš – HC Palermo Štětí – 1:3
HC Černěves – HC Buls Mnetěš – 1:1
HC Palermo Štětí – Old Timers Roudnice – 9:0

Autor článku: Michal Procházka ml.